'Kurguydu' diyen Köse'ye dava

Canlı yayında göğsü açılan ünlü sunucu ve model Çağla Şıkel'in, kazanın reyting için kurgu olduğunu öne süren Erol Köse'ye 20 bin liralık dava açtığı ortaya çıktı

'Kurguydu' diyen Köse'ye dava
Canlı yayında talihsiz bir kaza sonucu görünen göğsünü mozaiksiz bir şekilde yayımlayan Doğan Gazetecilik AŞ'ye 200 bin liralık manevi tazminat davası açan Çağla Şıkel'in, "reyting için bu kazanın bir kurgudan ibaret olduğunu" iddia eden Erol Köse'ye de 20 bin liralık dava açtığı belirlendi. Şıkel'in avukatının verdiği dava dilekçesinde, "Bu açıklamalar, müvekkilimin saygınlığını ve toplum içinde güvenilirliğini zedelemekte, müvekkilime karşı kasıtlı ve kötü niyetli bir tavır ortaya koymaktadır. Davalı, iki çocuk annesi müvekkilimin reyting amacıyla bedenini kullandığını iddia etmektedir" denildi.

'DİKKATLİ OLMAK ZORUNDA'
Köse'nin avukatı ise cevap dilekçesinde, "Davacı canlı yayın kazası olabilme ihtimalini düşünmek zorundadır. Kıyafetlerini buna göre giyinmek ve frikik vermemek için dikkatli davranmak zorundadır. Müvekkilimin davacının kişilik haklarına saldırıyla ilgili bir kastı olmadığından davanın reddini talep ederiz" ifadesine yer verdi.
BİZE ULAŞIN