Bir fotoğrafla 11 yıldır kayıp oğlunun peşinde

Neriman Özkoç'un epilepsi hastası oğlu Kaan 11 yıl önce 14 yaşındayken kayboldu. Anne Özkoç'un oğlunu bulmak için elinde olan tek ipucu polisin yaşlandırma tekniğiyle oluşturduğu robot fotoğraf

Bir fotoğrafla 11 yıldır kayıp oğlunun peşinde
Adana'nın Seyhan ilçesinde yaşayan epilepsi hastası Kaan Şık, bundan 11 yıl önce birlikte yaşadığı annesine "Arkadaşlarımla halı sahaya maç yapmaya gidiyorum" diyerek evden ayrıldı. Ancak o günden sonra bir daha Kaan'dan haber alınamadı. Anne Neriman Özkoç polise kayıp ihbarına bulundu. Bir taraftan aile, diğer taraftan polis tüm aramalara rağmen yıllardır Kaan'ın izine ulaşamadı. Oğlu kaybolduktan 2 yıl sonra anne Neriman Özkoç, Antalya'da yaşayan diğer çocuklarının yanına taşındı. Kayıplar Büro Amirliği tüm çalışmalara rağmen bulunamayan Kaan Şık'ın dosyasını tekrar açtı. Ekipler kaybolduğu yıl 14 yaşında olan Kaan'ın fotoğrafına "yüz yaşlandırma" yöntemi uyguladı. Elde edilen fotoğraf tüm ekiplere dağıtıldı. Bu arada polis oğlunun son halini görmesi için Antalya'da yaşayan anne Neriman Özkoç'u Adana'ya çağırdı. En son 14 yaşında gördüğü oğlunun 11 yıl sonraki fotoğrafını gören anne gözyaşlarını tutamadı.

"RÜYALARIMA GİRİYOR"
Oğlunun kaybolduğu yıl mahalleye yeni taşındıklarını anlatan 56 yaşındaki Neriman Özkoç, "Arkadaşlarıyla halı sahaya gitmişti. Arkadaşları geldi oğlum gelmedi. Kendisi epilepsi hastasıydı. Aramadığımız yer kalmadı. Aradan 11 yıl geçti ama yavrumun izine ulaşamadım. Her gece rüyalarıma giriyor. 'Anne gel beni al' diyor. Gitmediğim yer kalmadı, ama bugüne kadar izine ulaşamadım. Oğlumun yerini bilen ya da görenlerin insanlık adına polise haber vermelerini istiyorum" dedi.

Şu anda Antalya'daki diğer çocuklarının yanında yaşayan Neriman Özkoç, oğlunun 25 yaşında nasıl görüneceğini tasvir eden fotoğrafı görünce bile gözyaşlarına boğuldu.

BİZE ULAŞIN