Meteoroloji'den hava durumu açıklaması

Meteoroloji buzlanma ve don olayına karşı vatandaşlara uyardı.

Meteoroloji'den hava durumu açıklaması
Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiği belirtilirken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Trakya ve Çanakkale çevreleri ile Kuzey Ege kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının, Kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı bekleniyor. Rüzgarın, genellikle güney, güneydoğu kesimler ile Akdeniz kıyılarında kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak esmesi tahmin ediliyor.

KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kuvvetli olmak üzere, iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğini belirten Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmasını istedi.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in kıyı ilçelerinin yağmur yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzg'rın Çanakkale çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey Ege kıyılarının hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın Kıyı Ege'de güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimleri ile Hatay çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğusunda yer yer kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu.(13)

ANKARA: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli.(8)

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kıyı ilçeleri hafif sağanak yağışlı.(17)

ADANA: Parçalı bulutlu.(18)

ANTALYA: Parçalı bulutlu.(17)

KONYA: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli.(3)

TRABZON: Parçalı bulutlu.(14)

ERZURUM: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli.(-1)

MALATYA: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli.(1)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli.(12)

GAZİANTEP: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu.(14)

SANLIURFA: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu.(17)

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN