Bodrum fırtınaya teslim

Bodrum fırtınaya teslim

Muğla'nın Bodrum ilçesinde etkili olan fırtına, hayatı olumsuz yönde etkiledi.

  • İHA
  • Yaşam
  • Cumartesi 24.01.2015 10:56

Bodrum'da dün zaman zaman etkili olan kuvvetli rüzgar hayatı olumsuz etkilerken, alınan yeni meteorolojik bilgilere göre Karadeniz ve Batı Akdeniz'de bugün akşam saatlerine kadar fırtına etkili olacak. Bodrum'da fırtınanın yanı sıra bugünden itibaren havanın en az 3 gün boyunca zaman zaman sağanak yağmurlu olması tahmin ediliyor.

Birçok hava tahmin sitesinde de yer alan bilgiye göre, Bodrum'da 3-4 gün boyunca havanın zaman zaman fırtınalı ve yağmurlu olacağı tahmin edilirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yer alan yeni uyarı ise şu şekilde:

"Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz açıkları ile Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına bekleniyor. Fırtınanın Batı Akdeniz'de akşam saatlerinde, Doğu Karadeniz açıklarında gece saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir. Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir"

BİZE ULAŞIN