Koca işkencesine özel tim baskını

Kocası tarafından eve kapatılıp işkence yapılan Fatma Yağız'ı özel harekât kurtardı. Vücudunda sigara yanıkları ve kırıklar saptanan genç kadın "Tek suçum âşık olmaktı" dedi

Koca işkencesine özel tim baskını
Operasyon, İstanbul Sultanbeyli Fatih Mahallesi'nde önceki gece 03.30'da gerçekleşti. İçeriden çığlık sesleri geliyordu. Polis "Kapıyı açın" diye bağırdı. Ancak açan olmadı. Eve girmek için yasal izinleri alan polis, operasyon için olay yerine özel hareket ekibini çağırdı. Adrese gelen ekipler tüm güvenlik önlemlerini aldıktan sonra kapıyı kırıp evin içine girmeyi başardı. Eve giren ekipler, Fatma Yağız'ı battaniyeye sarılmış halde ağlarken buldu. Titriyordu. İşkenceci koca Ali Yağız (28) ise saklandığı yatak odasında yakalandı.

'UYUŞTURUCU ALIYORDU'
Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar, morluklar ve sigara yanığı izleri bulunan Fatma, Marmara Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste tedaviye alındı. Sağ kolu kırıktı. Kafasında, vücudunun çeşitli yerlerinde gördüğü işkenceden dolayı morluklar vardı. Vücudunun birçok yerinde sigara söndürülmüştü. Gördüğü işkence nedeniyle konuşmakta güçlük çeken Fatma'nın kırık kolu alçıya alındı. Hastanedeki tedavisinin ardından İstanbul Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından koruma altına alınan Fatma, sığınma evine yerleştirildi. Ali ise dün adliyeye sevk edildi. Fatma, SABAH'a yaşadıklarını ağlayarak anlattı:
Sinoplu'yuz. Orada tanıştık. Aşık olduk birbirimize. Onunla evlenebilmek için ailemi bıraktıp İstanbul'a kaçtım. 2 yıl önce evlendik. İşsizdi. Bir fabrikada iş buldum. Evin kirasını masraflarını karşılıyordum. Bir süre sonra uyuşturucu kullandığını farkettim. Uyuşturucu parasını bile benden alıyordu. Bu bana yaptığı ilk işkence değildi. Daha önce de uyuşturucu içip falçatayla hem kendi kollarını hem benim kollarımı kesmişti.
Birkaç ay önce işsiz kaldım. Kiramızı ödeyemiyorduk. Bir sürü borç birikti. Artık karşımda işkenceci biri vardı. Aramızdaki aşk bitmişti. Beni sürekli dövüyordu. Sinop'a dönmek için otobüs bileti aldım. Onu terk edeceğimi anlayınca beni dövdü. Tiner içip, inanılmaz işkenceler yaptı. Beni öldüreceğini düşündüm. Gördüğüm işkenceden ayağa bile kalkamıyordum. Ağlıyordum. Tam o sırada özel harekatçılar kapıyı kırıp içeri girdi.
BİZE ULAŞIN