Çifte cinayette müthiş benzerlik

Çifte cinayette müthiş benzerlik

Antalya'da iki arkadaş, başlarından birer kurşunla vurulup öldürüldü. Üç gün önce de bir polisin aynı çapta silah ve aynı yöntemle vurulmasını araştıran polis, iki olay arasındaki bağlantı ihtimalini değerlendiriyor

Antalya'nın Alanya ilçesinde, 2007'de Aziz Pavlus Kilisesi Rahibi Ramazan Arkan'a suikast hazırlığı yaparken yakalanan ve bu nedenle bir süre cezaevinde kalan Murat Tabuk (31) ve arkadaşı Murat Yavuz (22), önceki akşam yoldan çıkmış ve çalışır vaziyetteki bir otomobilin içinde başlarına birer el ateş edilerek öldürülmüş halde bulundu.

BOĞUŞMA İZİNE RASTLANMADI

Yapılan incelemede, hiç boğuşma yaşanmadığı ve ikilinin otomobilin arka koltuğundan enselerine birer kurşun sıkılarak öldürüldüğü belirlendi. Polis, ikilinin olaydan önce bir restoranda kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişiyle yemek yediklerini tespit ederken, görgü tanıkları da olay saatlerinde çifte infazın yaşandığı yoldan plakaları alınamayan bir otomobil ve bir kamyonetin hızla uzaklaştığını söyledi. Otomobilin içinde 7.65 mm çapında 2 boş kovan, dışında ise bir dolu mermi bulundu. Cesetler, morga kaldırıldı.

POLİSİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Bu olaydan 3 gün önce de nöbet istirahatında olan polis memuru Bülent Akif Sönmez (42), Kepez ilçesindeki çalılık ve taşlık bir arazide yine 7.65 çapında bir tabanca ve benzer şekilde başından vurulmuş olarak bulunmuştu. Ağır yaralı olarak Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan polis memurunun tedavisine devam ediliyor. Polis ve jandarma ekipleri, birbirine çok benzeyen ve ikisinde de aynı çapta silah kullanılan saldırıların bağlantısını araştırıyor.
BİZE ULAŞIN