Karnında iğne unutuldu

Karnında iğne unutuldu

Yanlışlıkla yuttuğu iki iğneyi bir özel hastanede ameliyatla çıkarttıran B.T., 15 gün sonra tekrar rahatsızlandı. Bu kez gittiği devlet hastanesinde iğnelerin hâlâ vücutta olduğu belirlendi. B.T. özel hastaneden şikâyetçi...

İzmir'de yaşayan B.T. adlı genç kız, yaklaşık bir ay önce başörtüsünü bağlamaya çalışırken yanlışlıkla 2 tane dikiş iğnesi yuttu. Genç kız iğnelerin sindirim sistemi yoluyla çıkacağını düşünerek normal yaşantısına devam etti. Ancak genç kız akşam saatlerinde fenalaşınca Gaziemir'de bulunan özel bir hastaneye gitti. Hastanede yapılan tetkiklerde B.T.'nin yuttuğu iğnelerin hala vücudunda olduğu görüldü. Genel Cerrah Yrd. Doç. Dr. C.A., iğnelerin endoskobik yöntemle alınması gerektiğini söyleyerek genç kızı hastanenin Basmane şubesine yönlendirdi. Burada yapılan operasyonun ardından taburcu edilen genç kıza iğnelerin çıkarıldığı söylendi.

PANKREASA SAPLANDI
Ancak olaydan 15 gün sonra mide bulantısı yaşamaya başlayan genç kız, bu kez Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Hastanede yapılan tetkikler sonunda genç kızın karnında 2 iğnenin olduğu ve pankreasına saplandığı ortaya çıktı. Yapılan operasyonla iğneler alınırken, genç kız vücudundaki iğneleri unuttuklarını öne sürdüğü özel hastaneden şikayetçi oldu.

'TEKRAR YUTMUŞ OLABİLİR'
Genç kızın şikayetçi olduğu özel hastaneden yapılan açıklamada ise, "Hasta bir ay önce bize iğneyle geldi. Basmane'deki hastanenin Gastroenteroloji uzmanı Prof. Dr. K.Ö. iğneleri çıkarttı. Oradaki iğnelerle buradaki iğneler farklı. Hasta yanlışlıkla yine iğne yutmuş olabilir" denildi.

BİZE ULAŞIN