Kimlik bunalımı

Antalya'da, nüfus müdürlüğüne iade ettiği kimliği bir hayat kadınının üzerinden çıkan 26 yaşındaki Gülden Alemdar, görevli iki memurdan şikâyetçi oldu

Kimlik bunalımı
Antalya'da bir kadının evlendikten sonra nüfus müdürlüğüne iade ettiği eski kimliği, hayat kadınının üzerinden çıktı. İki nüfus memuru hakkında soruşturma başlatıldı. İstanbul'da eczanede kalfa olarak çalışan Gülden Alemdar, 3 ay önce Taner Gülşen (36) ile evlendi. Düğünün ardından Antalya'ya taşınan çift, kimliklerini değiştirmek üzere Muratpaşa Nüfus Müdürlüğü'ne müracaat etti. Gülden ve Taner Gülşen bir süre sonra yeni kimliklerine kavuştu. Ancak 1 Ocak 2015 günü çiftin kapısını çalan polis, Gülden Alemdar'ın kimlik bilgilerinin bir hayat kadını tarafından kullanıldığını söyledi.

DUYUNCA ŞOKE OLDU

Genç kadın neye uğradığını şaşırırken, nüfus müdürlüğüne bıraktığı eski kimliğinin hayat kadınlığı yapan A.B.'nin eline geçtiği ve kadının kendi fotoğrafını yapıştırıp, kimliği kullandığı belirlendi. Gülden Gülşen, kimliği kullanan A.B. ile nüfus müdürlüğünde görev yapan iki memurdan şikâyetçi oldu. A.B. adlı hayat kadını hakkında "Başkasına ait kimlik bilgilerini kullanma", S.A. ve Z.C. isimli memurlar hakkında ise "Görevi kötüye kullanma" suçlamalarıyla soruşturma açıldı. Kimliği kullanan kadının ifadesinde kimliği parkta bulduğunu ve üzerine fotoğrafını yapıştırıp kullandığını söylediği öğrenildi. Yaşadığı olay karşısında şok yaşayan Gülden Gülşen, "Kimliğimi kullanan hayat kadını ve kimliğimi teslim ettiğim memurlara dava açacağım" dedi.
BİZE ULAŞIN