9 aydır aranıyorlardı, cesetleri kuyuda bulundu

İplik imalathanesi patronu Esebaş'ı eşinin kardeşlerinin öldürdüğü ortaya çıktı. Bir çalışan da cinayeti gördüğü için öldürüldü, işte o olayın detayları

9 aydır aranıyorlardı, cesetleri kuyuda bulundu

stanbul Esenyurt'ta 9 aydır kayıp olan bir patron ve çalışanının öldürüldüğü ortaya çıktı. İkili, delil yok etmek için yakılan işyerindeki kuyuya atılmış ve cesetlerinin üzerine beton dökülmüş halde bulundu. Süreç, iplik imalatı yapan işyeri sahibi, evli Ayhan Esebaş (45) ve çalışan Ferit Dişiaçık'ın (34) geçen yıl 14 Nisan'da kaybolmasıyla başladı. "Aile içi infaz"dan şüphelenen polis, aileleri "Dosya kapandı" diye kandırarak teknik ve fiziki takibe aldı. Sonuçta da Esebaş'ın şu an asker olan kayınbiraderi Erhun Osma ile onun kardeşi Ceyhun Osma gözaltına alındı.

İki kardeş, "Ablamıza hakaret ve küfürler ediyordu" diyerek cinayetleri kendilerinin işlediğini itiraf etti. Buna göre; şüpheliler önce Esebaş'ı öldürdü. Cesedi, işyerinin bodrumundaki su kuyusuna attı. Daha sonra da yaşananlara tanık olan Dişiaçık'ı bıçaklayarak öldürdü. Onu da kuyuya attı. Ardından da "Cesetler kokmasın" diye cesetlerin üzerine beton döktü ve delilleri yok etmek için olayın olduğu gece 05.30'da 5 litre benzin döktükleri dükkanda yangın çıkardı. Asker kaçağı olan Erhun Osma olaydan sonra Manisa'ya askere gitti. Cinayeti ortaya çıkaran polis, şüphelileri olay yerine götürdü. Esebaş ortadan kaybolunca, ailesi boş kalan dükkanı başka birine kiralamıştı. Kiracı büyük bir şok yaşadı. Şüpheliler, her iki cesedi gömdükleri kuyuyu gösterdi. Şüphelilerin sorguları devam ediyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 17 Nisan 2014'te Ayhan E'nin kaybolduğunun bildirilmesi üzerine, polis ekiplerince araştırma başlatıldı. Ayhan E'nin arkadaşı Ferit D'nin de aynı dönemde kaybolduğu ihbarının yapılması nedeniyle polis iki olay arasında bağlantı olabileceği şüphesiyle araştırmayı yoğunlaştırdı. Araştırma sonucu, 13 Nisan'da Ayhan E'nin iş yerinde Ferit D. ve S. A. ile içki içtiği, iş yerine E. O'nun da geldiği ve E. O. ile Ayhan E'nin tartışarak birbirlerini tartakladıkları bilgisine ulaşıldı. Tespitin ardından, kaybolan iki kişiyi kaçırdıkları şüphesiyle E. O. ile ağabeyi C. O, Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince yakalandı. Kayıp olarak aranan Ayhan E. ile Ferit D'nin ise bıçakla öldürüldükten sonra ve cesetlerin Ayhan E'nin iş yerindeki su kuyusuna atıldığı belirlendi.
Cinayetleri işlediği öne sürülen E. O. ile ağabeyi C. O'nun emniyetteki işlemleri sürüyor.

BİZE ULAŞIN