Çocuklar, bu bayram çok eğlenecek

Minikler için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, renkli etkinlikler düzenlenecek. Bu aktivitelerle miniklerin hem hayal gücü zenginleşecek, hem de eğlenecekler. Çocuklara özel oyunları, sergileri ve atölyeleri derledik

Çocuklar, bu bayram çok eğlenecek
Hayaller kurabiyeye dönüşecek

Anadolu Yakası'ndaki Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel, bugün minik ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleşecek bir çikolata şenliği düzenliyor. Minik şefler, ödüllü şef Mehmet Yalçınkaya liderliğinde hayallerindeki çikolataları gerçeğe dönüştürecek. Çocukların hayal güçlerinden yola çıkarak hazırlayacağı birbirinden yaratıcı çikolatalı kurabiyeler, otelin Lobby Lounge'un da, piyano dinletisi eşliğinde düzenlenen ve dünya mutfağından seçkin lezzetlerin yer aldığı çay saatinde sergilenecek. Minikler kendi eserlerini yakından görecek. Etkinlik, ücretsiz olarak gerçekleşecek. Bilgi için: 0216 400 00 00 - 7302

Tatlı yiyip tatlı konuşacaklar

Park Bosphorus Hotel, çocuk misafirlerini unutmuyor ve lezzetli bir 23 Nisan sürprizi sunuyor. Çocuklar için 23 Nisan haftası boyunca eğlenceli 'çikolata atölyeleri' hazırlayan Park Bosphorus Hotel, katılan tüm çocuklara en sevdikleri lezzetlerden biri olan çikolatayı kendi elleriyle hazırlama şansı veriyor.Çikolata atölyesindeki çocuklar; bugün üç saat boyunca; çikolata yapımıyla ilgili temel bilgileri, çikolata eritmeyi ve çikolatalı süt yapımını öğrenecekler. Minikler, eğitim sonunda sertifikalarını alacaklar. Atölyenin bedeli 140 lira.

Küçük ellerden mini lezzetler

Holiday Inn İstanbul City'de minik şefler bugün; pastalar, pizzalar ve kurabiyeler hazırlayacaklar. 13.00-15.00 saatleri arasında gerçekleşecek workshop'un yanı sıra birçok eğlenceli aktivite düzenleniyor. 05-12 yaş çocuklar için atölyeye katılım ücreti 35 lira. Bilgi için: 0212 530 99 00

Hisart'ta tarih canlanacak!

İstanbul Çağlayan'da bulunan Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle tüm çocuklara bugün ücretsiz. Müzede Roma İmparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Osmanlı İmparatorluğu, Kurtuluş Savaşı, Birinci ve İkinci Dünya Savaşı, Körfez Savaşı gibi dünya tarihine etki eden medeniyet ve olaylara ait askeri ve etnografik eserler sergileniyor.

İki sergi birden...

Rahmi M. Koç Müzesi, 23 Nisan'da da çok keyifli olacak. Müzede; 'Hayallerle Dolu Küçük Evler Sergisi' ve 'Yalvaç Ural Teneke Oyuncaklar' sergileri miniklerle buluşacak. Tarihte oyuncak, koleksiyon objesi, vitrin süsü olarak kabul edilmiş minyatür evlerden oluşan 'Hayallerle Dolu Küçük Evler Sergisi' ve Yalvaç Ural'ın teneke otomat oyuncaklardan oluşan 'Yalvaç Ural Teneke Oyuncaklar Sergisi' görülebilecek.

Taş Devri ailesiyle buluşmaya hazır olun!

Tepe Nautilus AVM'de 23 Nisan coşkuyla kutlanıyor. Alışveriş merkezinde, Taş Devri kasabası kuruldu. Büyükküçük herkes; Fred Çakmaktaş, Barney Moloztaş, Dino ve tüm Taş Devri ailesi ile tanışma fırsatı yakalıyor. Çocuklar, Çakmaktaşlar'ın üç boyutlu evlerini keşfediyor.
23 Nisan'da 23 akülü araba

Capitol Alışveriş Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı dopdolu bir programla kutlayacak. Çocuklar ve aileleri bayram coşkusunu, 17 Mayıs'a kadar Capitol'de yaşayacak. Birbirinden eğlenceli özel etkinliklere de ev sahipliği yapacak olan alışveriş merkezi; çocuklara bayram hediyesi olarak 23 adet akülü araba armağan edecek.

Çocuklara özel oyunlar...

BASAD (Bakırköylü Sanatçılar Derneği) Çocuk Tiyatrosu, Bülent Kılıçaslan'ın yazıp yönettiği 'Cesur Balıklar' ve 'Süt Dünyası' adlı oyunlarla minik tiyatroseverlerle buluşuyor. 'Cesur Balıklar' ve 'Süt Dünyası' isimli oyunlar, Mayıs ayının sonuna dek her pazar BASAD Cep Sahnesi'nde oynanacak.

15 bin balık ve minik aynı festivalde buluşuyor


İstanbul Sea Life Akvaryum, birbirinden farklı türlerdeki 15 bin balık ve eğlence dolu faaliyetleriyle çocuklara unutamayacakları bir 23 Nisan hazırladı. Bugün ve yarın Legoland Discovery Centre'in ünlü maskotu Bertie ile buluşacak olan çocuklar, 25-26 Nisan tarihlerinde de çizgi film ve çocuk kanalı Minika TV ile birlikte Minikafest'e katılacaklar. Sea Life Akvaryum'daki Minikafest'le birlikte sürpriz etkinliklere katılacak çocuklar; su altı yaşamıyla da tanışacaklar.

BİZE ULAŞIN