Sevgilisini öldüren sanık: "Pişmanım"

Sevgilisini pompalı tüfekle öldüren zanlı, Bana " 'Senin erkekliğinle oynayacağım. Bütün erkek arkadaşlarınla birlikte olup seni rezil edeceğim’ dedi. Silahın dolu olduğunu bilmeden tetiğe bastım. Pişmanım" diye savunma yaptı.

Sevgilisini öldüren sanık: Pişmanım
Olay, geçen 3 Şubat'ta Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki Trafik eğitim Parkı pisti önünde meydana geldi. İbrahim Keskin ile sevgilisi Azime Erdoğmuş, 2 arkadaşlarıyla birlikte Otomobille giderken aralarında kıskançlık nedeniyle tartışma çıktı. İbrahim Keskin otomobili durdurdu. Yakındaki bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından da kaydedilen olayda, İbrahim Keskin araçtan iner inmez sevgilisi Azime Erdoğmuş'a tekme Tokat saldırdı. Azime Erdoğmuş da elindeki çantasıyla İbrahim Keskin'in başına vurdu. İbrahim Keskin daha sonra otomobilden pompalı tüfeği alıp Azime Erdoğmuş'a doğru önce 2 el ateş etti. Genç kız yere yığılıp kalırken İbrahim Keskin olay yerinden biraz uzaklaştıktan sonra dönerek yerde yatan Erdoğmuş'a 1 el daha ateş ettikten sonra kaçtı. Hastaneye kaldırılan Azime Erdoğmuş kurtarılamadı. İbrahim Keskin ise aynı gün polis tarafından gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

TETİĞE BASTIĞIMDA TÜFEK ATEŞ ALDI


Ömür boyu hapsi istemiyle hakkında dava açılan İbrahim Keskin'in yargılanmasına Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanıldı. Keskin, ilk duruşmasında pişman olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

"Azime ve diğer iki arkadaşımla otomobil kiralayıp Yoncalı Kaplıcaları'na gitmiştik. Burada kiraladığımız apartta içki içtik. Sabahleyin eski kız arkadaşım cep telefonumdan mesaj gönderdi. Azime bu mesajı görünce sinirlendi. Aramızda tartışma çıktı. Yanımızdaki 2 arkadaşı da alarak aparttan ayrılıp Kütahya kent merkezine gitmek için otomobile bindik. Azime yolda bana 'Senin erkekliğinle oynayacağım. Kütahya'yı sana dar getirip, bütün erkek arkadaşlarınla yatarak onlarla birlikte olup seni rezil edeceğim' dedi. Ardından da otomobili durdurmamı istedi. Araçtan indiğimizde tartışmaya başladık. Ben ona vurunca yere düştü: Ayağa kalkıp bana vurmaya başladı. Azime bana vurmaya devam ederken ben kolundan tutup ittikten sonra arabadan aldığım tüfeği ona doğrulttum. Tüfeğin içine mermiyi ben koymadım, ağzında mermi olduğunu bilmeden tetiğe bastığımda tüfek ateş aldı ve Azime vuruldu. Daha sonra havaya ateş ederek olay yerinden uzaklaştım. Bir müddet sonra polisi arayarak durumu anlatıp teslim olacağımı söyledim. Polisler de gelip beni bulunduğum yerden aldı. Olaydan dolayı pişmanım."

ANNE: KADIN KATİLLERİNE AVUKAT VERİLMESİN


Duruşmaya davacı olarak katılan öldürülen Azime Erdoğmuş'un annesi Kevser Erdoğmuş, sanığın en ağır cezaya çarptırılmasını istedi. Anne Erdoğmuş, mahkeme heyetine şunları söyledi:

"Ben bir anneyim. Sanık yalan söylüyor. Onun en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum. Ben kızımı 22 yıldır tanıyorum. Benim kızın kimseye hakaret etmez. Kızıma nasıl kıyıp da vurdu. Bu katil benim ekmeğimi yedi. Para istediler para gönderdim. Olay günü de benim gönderdiğim para ile pikniğe gideceklerdi. Kadın katillerine savunma avukatı verilmesin."

Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi sanık İbrahim Keskin'in tutukluluk halinin devamına karar vererek tanıkların dinlenmesi için duruşmayı 28 mayıs 2015 tarihine erteledi.
BİZE ULAŞIN