Jandarma, hamile kadını böyle kurtardı

Van'da baraj sularının yükselmesi nedeniyle evinde mahsur kalan 8 aylık hamile Canan Sarı, jandarma tarafından botla kurtarılarak hastaneye kaldırıldı

Jandarma, hamile kadını böyle kurtardı
Van'da jandarma, nefes kesen bir operasyonla hamile kadını kurtardı. Muradiye ilçesine 30 kilometre uzaklıktaki Morgedik barajının suları, yağışlarla birlikte yükselince, Güllüçimen mahallesinde oturanlar evlerinde mahsur kaldı. Bu arada 8 aylık hamile olan Canan Sarı aniden rahatsızlandı. Yakınları 112 Acil Servis'i arayarak yardım istedi. Fakat mahalleye gelen sağlık ekipleri yükselen sular nedeniyle eve ulaşamayınca jandarmayı aradı. Kısa süre sonra mahalleye gelen jandarma ekipleri, botla karşıya geçerek, Canan Sarı'yı hazır bekleyen ambulansa ulaştırdı. Burada ilk müdahalesi yapılan Sarı, daha sonra Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

VATANDAŞI DA KURTARDILAR

Bu arada suların yükselmesi nedeniyle mahsur kalan bazı vatandaşlar da yine jandarma tarafından botlarla alınıp karşıya taşındı. Mahalle sakinlerinden Mustafa Sarı, uzun süredir bu durumu yaşadıklarını belirterek, "Bu ikinci hastamız oldu. Çevre yolunu bir an önce yapsınlar ve bizi bu çileden kurtarsınlar" dedi. Çocuklarıyla birlikte kurtarılan Senem Sarı da "Eşim bu tarafta ben çocuklarımla karşı tarafta kalmıştık. Bir aydır karşıya geçmeye çalışıyordum ama geçemiyordum. Allah devletten ve buraya gelen ekiplerden razı olsun. Hasta kurtarmak için gelince bizi de kurtardılar" dedi.
BİZE ULAŞIN