Kızına işkence yapan baba serbest bırakıldı

Uyuşturucu bağımlısı M.C. sigara içtiği için 13 yaşındaki kızına 5,5 saat boyunca işkence yaptı. Gözaltına alınan baba mahkemece serbest bırakıldı. Bakanlık anne ile kızı koruma altına aldı

Kızına işkence yapan baba serbest bırakıldı
İstanbul Kağıthane'de yaşanan işkence olayı bir kadın avukatın sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşım üzerine ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta Kağıthane Polis Karakolu'nda bulunan mağdur bir çocuk için atandığ��nı belirten avukat sosyal medyada olayı şu sözlerle anlattı: "13 yaşındaki küçücük bir kız, uyuşturucu bağımlısı babası tarafından 5 buçuk saat boyunca işkenceye maruz bırakılmış, sigara yedirilmiş, ıslatılmış ve bu süre içerisinde demir çubukla defalarca darp edilmişti. Çocuğunun fotoğraflarını hasmına göndererek 'kendi çocuğuma neler yaptım, sana neler yapacağımı tahmin et' tarzı mesajlar dahi atmış." Avukat ayrıca küçük kızın işkence edilmiş fotoğraflarını da paylaştı.

SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI

Avukatın küçük kız çocuğu ve mağdur annesi için yaptığı bu girişim dün sosyal medyada çığ gibi büyüdü. Harekete geçen polis, baba M.C.'yi Küçükçekmece'de gözaltına aldı. İfadesi alınan M.C. "Kızım annesiyle birlikte yaşıyor. Mahalleli kızımın sokaklarda dolaştığını ve sigara içtiğini söyledi. Ben de uyarmak ve ona ders vermek istedim. Kızımı alıp kendi evime getirdim. Burada dövdüm ama hayatına kast edecek davranışta bulunmadım. Kendimi kaybettiğim için ölçüyü kaçırmış olabilirim" dedi. Eziyet, kasten yaralama, öldürmeye teşebbüs ve tehdit suçlamalarıyla hakkında yasal işlemler yapılarak adliyeye sevk edilen M.C. mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

BAKANLIK KORUMASINDA

Olayın yankı bulması üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, öz babasının işkencelerine maruz kalan 13 yaşındaki D.Ş.'yi koruma altına aldı. Aile Bakanı Ayşenur İslam, "Babasının eziyetine maruz kalan çocuğumuz gecenin ilk saatlerinde anne ve dedesi ile birlikte koruma altına alındı. Bakanlık olarak çocuğa eziyet eden şahsın serbest bırakılması ile ilgili itirazımızı yaptık. Suç duyurusunda bulunduk. Yargılama aşamasında çocuk ve ailesinin yanında olacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN