'Bırakın kaçalım' diye yalvardılar

Bodrum'da, lastik botlarla Kos adasına geçmeye çalışırken yakalanan 100 mülteci sahil güvenliğe "Bırakın kaçalım" diye yalvardı. Edirne'de de 53 mülteci yakalandı

'Bırakın kaçalım' diye yalvardılar
Muğla Bodrum'da önceki gece sabaha karşı devriye gezen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, lastik botla yasadışı yollardan Yunanistan'ın Kos adasına geçmek üzere denize açılan bir grup mülteciyle karşılaştı. Ekipleri görünce kaçmak isteyen mülteciler durduruldu. Ancak Sahil Güvenlik Botuna binmek istemeyen mülteciler, ekiplere "Bırakın ka��alım" diye yalvardı. Daha sonra, Sahil Güvenlik botuna alınan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 60 mülteci, karaya çıkarılarak Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirildi. Yeniden denize açılan sahil Güvenlik Komutanlığı Ekipleri, kısa bir süre sonra aynı gruptan 40 mülteciyi daha başka bir lastik botta yakaladı. Bu mülteciler de Sahil Güvenlik Botuna alınarak Turgutreis Sahil Güvenlik Karakolu'na getirildi. Yiyecek verilen mülteciler, daha sonra polise teslim edilerek yabancılar şubesine gönderildi.

SURİYE VE IRAK UYRUKLU

Edirne'de de devriye gezen jandarma ekipleri, Meriç ilçesi ile Bosnaköy ve Kemalköy'de yasadışı yollarla sınırı geçmeye çalışan Suriye ve Irak uyruklu 53 mülteciyi yakaladı. Merkeze getirilen mülteciler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne teslim edildi.
BİZE ULAŞIN