4 kadın 3 cinayet 1 kayıp

Malatya'da temizlik görevlisi adam, karısı ile iki çocuğunu katletti. Yine Malatya'da bir kadın eski kayınbiraderi, Balıkesir'de ise bir kadın komşusu tarafından öldürüldü. Bursa'da da kayıp bir kadının kanlı otomobili bulundu

4 kadın 3 cinayet 1 kayıp
Kadın cinayetleri hız kesmiyor... Malatya'da, İnönü Üniversitesi'nde temizlik görevlisi olarak çalışan Selahattin Güneş (35), önceki gece yarısı henüz belirlenemeyen bir nedenle cinnet getirdi. Eşi Ayşe (35), oğlu Miraç (9) ve kızı Berrak'ı (4) yataklarında uyurken bıçaklayan Selahattin Güneş, ardından kız kardeşini arayarak, eşini ve çocuklarını öldürdüğünü söyledi. Apartmanın önüne çıkıp beklemeye başlayan Selahattin Güneş, yakınlarının ihbarıyla gelen polis ekiplerince gözaltına alındı.

BİRAHANEDE ÇALIŞIYORDU

Kahramanmaraş'ta yetiştirme yurdunda yetişen Canan Kocaoğlu, 18 yaşını doldurup yurttan ayrıldıktan sonra Malatyalı bir gençle evlenip Malatya'ya yerleşti. Ancak geçinemeyen çift bir süre sonra boşandı. Bu arada genç kadın 2 gün önce bir birahanede garson olarak çalışmaya başladı. Önceki gece birahaneye gelen eski eşinin ağabeyi Ramazan A. (34), "Sen burada nasıl çalışırsın" diyerek genç kadını 12 yerinden bıçakladı. Canan Koçoğlu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, olaydan sonra kaçan R. A. kısa sürede yakalandı. Balıkesir'in Gönen ilçesinde yaşayan Zafer ve Rabia Bükçüoğlu çifti, önceki gece garsonluk yapan komşuları İsmail Cantürk'le (28) birlikte evlerinin bahçesinde alkol almaya başladı. Koah hastası koca, saat 01.00 sıralarında rahatsızlanınca odasına gitti. Eşi ve komşusu ise balkonda alkol almaya devam etti.

KOMŞUSUNUN EVİNDE...

Sabah kalktığında eşini bulamayan koca, komşularının uyarısı üzerine kapısı açık olan Cantürk'ün evine girince, eşinin cesediyle karşılaştı. Yarı çıplak vaziyette bulunan 1 çocuk annesi Rabia Bükçüoğlu'nun başında 15, vücudunun sol tarafında da 10 bıçak darbesi tespit edildi. Yapılan incelemede, tecavüz bulgusuna rastlanmayan ve diğer odada öldürüldükten sonra bulunduğu yere taşındığı belirlenen kadının cep telefonu ve paralarının da kayıp olduğu tespit edildi. Motosikletle kaçtığı öğrenilen zanlı komşunun, daha önce kendi eşine de bıçakla saldırdığı ve çiftin bu nedenle boşanma aşamasında olduğu belirlendi. Bursa Yenişehir'de emlakçılık yapan Sadiye Şensözlü (51), geçen cumartesi otomobiliyle iş yerinden ayrıldıktan sonra kayboldu. Ailesinin kayıp başvurusu üzerine harekete geçen jandarma ve polis, kayıp kadını aramaya başladı. Önceki gün devriye gezen jandarma, Şensözlü'nün aracını, İznik gölü yakınlarında terk edilmiş halde buldu.

ÖN CAMDA KURŞUN İZİ
Ön camda kurşundan kaynaklı olabileceği düşünülen bir kırık tespit edilen otomobilde inceleme yapan jandarma, aracın içinde kan izlerine rastladı. Eşinden yıllar önce ayrılan 3 çocuk annesi Şensözlü'nün birden fazla erkek arkadaşı olduğunu belirleyen polis, kadının kaçırılmış olma ihtimalini değerlendiriyor.
BİZE ULAŞIN