Kadıköy'de faciaya ramak kaldı

Kadıköy'de 8 katlı apartmanın giriş katındaki dairede çıkan yangın, binanın dumanla kaplamasına neden oldu. Korku ve paniğin yaşandığı yangında mahsur kalanlar balkon ve pencerelerde yardım çığlıklarıyla kurtarılmayı bekledi. Can pazarının yaşandığı yangında ölen ya yaralanan olmazken dumandan etkilenler ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kadıköy'de faciaya ramak kaldı
Kadıköy'de 8 katlı binada çıkan yangında mahsur kalanları kurturma seferlerliği yaşandı.Yangın saat 07.30 sıralarında Merdivenköy mahallesi Çemenzar Caddesi'nde bulunan 8 katlı 36 daireli apartmanının giriş katında çıktı. Alevler kısa sürede büyüyerek evin büyük bir bölümünü etkisi altına aldı. Evden yükselen dumanlar da apartmanın içine doldu.

YANGINA UYKUDA YAKALANDILAR
Bu sırada alevleri fark eden bir bina sakini bir yandan tüm daire zillerine basarak yangına uykuda yakalanan komşularını uyandırırken, diğer yandan da itfaiye haber verdi. Yangın tüpleriyle ilk müdahaleyi yapan apartman sakinleri, yetersiz kaldığı anda olay yerine Kadıköy ve Erenköy itfaiye ekipleri geldi.

KURTARILMAYI BEKLEDİ
Yoğun duman nedeniyle dışarı çıkamayan bina sakinleri evlerinde mahsur kaldı. Mahsur kalan vatandaşlar dumandan etkilenmemek için cam ve balkonlara çıkarak kurtarılmayı bekledi. Bir anne ve kızın camda kurtarılmayı beklediği o anlar DHA kamerası tarafından görüntülendi. Pencere ve balkonlara çıkan apartman sakinlerini itfaiyenin merdivenli araçlarındaki sepetlerle aşağıya indirdi.
BİR BEBEK DUMANDAN ETKİLENDİ
Bindan yaşayan bir ailede yeni doğan bebeklerini alarak kendi imkanlarıyla binandan çıklamyı başardı. Babasının kucağından dışarı çıkan bebeği daha sonra annesi aldı. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri bebeği alarak ambulansa koydu.
BİZE ULAŞIN