Polisten kaçarken linç edileceklerdi

Edirne Keşan'da plakasız motoksikletle polisten kaçan iki kişi girdikleri bir Roman mahallesinde iki çocuğa çarpınca linç edilmek istendi. Çıkan olaylara askeri birlik müdahale etti

Polisten kaçarken linç edileceklerdi
Edirne Keşan'da Roman vatandaşların yaşadığı Yenimescit Mahallesi'ne plakasız motosikletle giren V.Ç. ve ismi öğrenilemeyen bir şüpheli, arkasından gelen polisi görünce panik yaparak kaçmaya çalıştı. İddiaya göre güvercin almaya giden ikili yolda mahalleden iki çocuğa çarptı. V.Ç. kaçmaya çalışırken, çevredeki vatandaşlar "Sapık burada yakalayın" diye bağırdı. 80 kişilik bir grup, V.Ç.'yi kovalamaya başladı. Arkadaşı olay yerinden kaçan V.Ç. Kurtuluş Caddesi'ndeki bir pastaneye sığındı. Burada pastanenin tuvaletine saklanan V.Ç., öfkeli kalabalık tarafından linç edilmek istendi. Bin kişilik grup, pastanenin önüne gelerek, şüphelinin kendilerine teslim edilmesini istedi.

POLİSE DE TAŞLI SALDIRI

Kalabalık polise taşlı saldırıda bulununca jandarma desteğe geldi. Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Mercan da olay yerine gelerek, kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı. Biber gazıyla müdahale edilen kalabalık İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bir kez daha toplanıp, taşlı saldırıda bulundu. Keşan 4. Mekanize Piyade birliği ve polis kalabalığı dağıttı. Olaylar sırasında 9 kişi yaralandı. V.Ç. göz altında tutulurken, ismi öğrenilemeyen şüpheli aranıyor.
BİZE ULAŞIN