Müfettişim deyip soygun yaptı

Antalya'da kentin farklı noktalarındaki mobilya mağazalarına müşteri gibi gelen kimliği belirsiz kişi, mağaza görevlilerini oyalayarak binlerce lira ve cep telefonları çaldı.

Müfettişim deyip soygun yaptı
Muratpaşa İlçesi'ndeki mobilya mağazalarından son 15 günde ardı ardına gelen hırsızlık haberleri polisi harekete geçirdi. İlk olarak 16 Haziran da İsmet Gökşen Caddesi'ndeki bir mağazaya gelen 40 yaşlarındaki şüpheli, yeni açacağı kafeterya için mobilyalara bakmak istedi. Görevlilerle yaklaşık 2 saat fikir alışverişinde bulunan ve seçtiği ürünlerin paketlenmesini isteyen şüpheli, bu arada çaktırmadan güvenlik kamerasının kayıt cihazını durdurdu. Ardından iki kadın görevlinin de meşguliyetinden faydalanarak tezgahtaki çanta ve cep telefonlarını alıp uzaklaştı. Olayı fark eden çalışanlar polis merkezine başvurarak şüphelinin eşkalini bildirdi.

GÜVEN KAZANMAK İÇİN HERŞEYİ YAPTI


Aynı şüpheli bu kez de Aspendos Bulvarı'ndaki mağazaları hedef aldı. Yakalanma ihtimaline karşı özellikle kadın görevlilerin bulunduğu mağazaları seçen şüpheli, aynı cadde üzerindeki 3 mağazadan farklı günlerde hırsızlık yaptı. Müfettiş olduğunu ve tayininin Antalya'ya çıktığını anlatan kişi, eşi için açacağı kafeteryaya mobilya almak istediğini söyledi. İşyeri görevlilerinin çay- kahve ikramlarını da geri çevirmeyen şüpheli, samimiyet göstergesi olarak da çocuğunun videosunu izlettirdi. Hırsızlığı gerçekleştirdikten sonra adres tarifi ya da sigara içme bahanesiyle dışarı çıkarak gözden kaybolan şüphelinin 5 mağazadan binlerce lira ve cep telefonları çaldığı anlaşıldı.

Polis eşkali belirlenen şüphelinin yakalanması için soruşturma başlattı.
BİZE ULAŞIN