'Kızım babasını hiç görmedi'

Çocuk gelin Canan Güler evlendiğinde 15 yaşında olduğu için, eşi 8 ay önce cezaevine girdi. Biri henüz 8 aylık olan 2 çocuğuyla ortada kalan kadın “Yağmur babasını hiç görmedi. Onun suçu ne?” diye gözyaşı döküyor

'Kızım babasını hiç görmedi'
Kars'ın Arpaçay ilçesine bağlı Tomarlı köyünde yaşayan Canan Güler 8 yıl önce henüz 15 yaşındayken âşık olduğu Elbistan Güler ile kaçarak evlendi. Düğün sonrası tutuklanan Elbistan Güler bir ay cezaevinde kaldı. Daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Güler hakkındaki kamu davası, ailelerin şikâyetinden vazgeçmesine karşın sürdü. Elbistan Güler (32) "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan 6 yıl 8 ay, "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan ise 2.5 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

GÜMÜŞHANE CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Yargıtay'ın cezaları onamasının ardından Elbistan Güler (32) 8 ay önce cezaevine girince, ailesi perişan oldu. Kızları 7 yaşındaki Nehir ve 8 aylık Yağmur ile ortada kaldığını söyleyen Güler, eşinin Kars'taki cezaevinde yer olmadığı için Gümüşhane'ye gönderildiğini belirterek, "Allah rızası için affetsinler. Yağmur babasını hiç görmedi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN