Adanalı berberden "insanlık" kampanyası

Adana'da 20 yıldan beri erkek kuaförlüğü yapan Eren Ateş, yaşlı, engelli çocuk, yetim ve gazileri ücretsiz tıraş ediyor.

Adanalı berberden insanlık kampanyası
Kuruköprü Mahallesi Kuruköprü Sokak'ta erkek kuaför salonu işleten Eren Ateş, mesleğe 30 yıl önce çırak olarak başladı. Uzun yıllar mesleği öğrenen Ateş, 20 yıl önce de kendi işyerini açtı. Erkeklerin kişisel bakımı sadece saç ve sakal tıraşı olmak olarak algıladığını fark eden Eren Ateş, düşünceyi değiştirmek için el, yüz bakımı, masaj ve tüy temizliği de yaptı.

Müşteri yelpazesini genişletmek için fiyatları aşağıya çeken Eren Ateş, son olarak da müşterileri arasında pozitif ayrımcılık gerçekleştirdi. İşyerinin girişine 'Seksen yaş üzerindekiler, yatalak hastalarımızı, özürlü çocuklarımızı, gazilerimizi ücretsiz ve karşılıksız, menfaat aramaksızın tıraş edilir' tabelası astı. Başlattığı kampanyanın süresiz olduğunu belirten Eren Ateş, "Bu insanlar zaten toplumda az sayıda. Bu insanların gelirleri de yok denecek kadar az. Biz de bunlara sahip çıkmak gerektiğine inandık. İnsanlarımız ekonomik anlamda da sıkıntı çekiyor. Maksat ekonomiye katkıda bulunmak" diye konuştu.

Kampanya duyurusundan sonra müşterilerinden de olumlu tepkiler aldığını ifade eden Ateş, "Ücretsiz bakım yaptığımız insanların yanında, ücretliler de geliyor. Onlardan kaybettiğimizi normal müşteriler sayesinde fazlası ile kazanıyoruz. Kampanya bizim için kayıp değil kazanç oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN