Kocasını tavayla döven kadına 7 yıl hapis istendi

Yemek yapmasını istediği eşi tarafından tavayla dövülen koca şikâyetçi oldu. Tavayı silah olarak kabul eden savcılık, Feyza Olgun hakkında 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı

Kocasını tavayla döven kadına 7 yıl hapis istendi
Ramis Olgun (51) yemek yapmasını istediği için kendisini tava ile döven 28 yaşındaki eşi Feyza Olgun'u savcılığa şikayet etti. Feyza Olgun hakkında "eşe karşı silahla yaralama" iddiasıyla 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Nadir rastlanan ailede erkeğe şiddet olaylarından biri olan vaka hazırlanan iddianameye göre, 25 Mart 2015 günü yaşandı. Ramis Olgun, olay günü akşam saatlerinde alışveriş yapıp eve dönmüştü. Eşi Feyza Olgun'dan yemek yapmasını istedi. Eşini tersleyerek yorgun olduğunu söyleyen genç kadın, yemek yapmak istemedi. Ramis Olgun da eşi Feyza Olgun'a," temizlik yapmıyorsun, yemek yapmıyorsun. Bacak bacak üstüne atıp elindeki telefonla oynuyorsun. Birazcık olsun evinle ilgilen" diyerek sitemde bulundu. Genç kadın, eşinin bu sözleri üzerine sinirlenerek, iddiaya göre mutfaktan aldığı tavlayla eşini darp etti.

KANSERSİN, ÖLECEKSİN!

Bunun üzerine hastaneye giderek darp raporu alan Ramis Olgun, 5 yıllık eşi hakkında karakolda şikayetçi oldu. İfadesinde eşi Feyza Olgun'dan sürekli dayak yediğini, eşinin evle ilgilenmediğini, temizlik yapmadığını ve evde huzursuzluk yarattığını ileri sürdü. Olgun, kanser hastası olduğunu ve eşinin de kendisine sürekli olarak "Ben seninle kanser hastası olduğun için evlendim, öleceksin" şeklinde hakaret ederek dövdüğünü iddia etti ve "eşim hakkında davacı ve şikâyetçiyim" dedi. Ramis Olgun'un şikayeti üzerine dosya karakoldan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu'na gönderildi. Feyza Olgun hakkında soruşturma başlatıldı. Feyza Olgun alınan ifadesinde, eşi ile sürekli tartıştıklarını, olay günü de yemek yapma konusunda anlaşmazlık yaşadıklarını söyledi. Eşini hiçbir zaman darp etmediğini öne süren genç kadın, aslında eşi Ramis Olgun'un kendisine tava ile vurmaya çalıştığını, kendisini korumak için tavayı geri ittiğini, tavanın yüzüne çarptığını ve burnunun kanadığını, suçsuz olduğunu ifade etti. Yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve Feyza Olgun hakkında iddianame düzenlendi. İddianamede, Feyza'nın eşini tava ile darp ederek kasten yaraladığı iddia edildi. Feyza Olgun'un "Eşe Karşı Silahla Yaralama" suçu kapsamında 7 yıla kadar hapis istendi. Dava ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.
BİZE ULAŞIN