Hastanede sapık var

Doğumdan çıkan genç kadınları uyandırmasını geciktirerek taciz ettiği ileri sürülen bir anestezi uzmanı, gizli kameraya yakalandı... Hakkında 40.5 yıl hapis cezası istenen sapık, "Kamera kayıtlarına rağmen iftira atıldı" dedi...

Hastanede sapık var
Gaziantep'te özel bir tıp merkezinde anestezi uzmanı olarak çalışan S.S.'nin genç hastalara fazla narkoz vererek uyanmasını geciktirip taciz ettiği iddia edildi. 'Kilit' ve 'Anahtar' kod isimli gizli tanıklar tarafından ortaya atılan bu iddia, emniyeti harekete geçirdi. Gizli tanığın ifadesinin ardından savcılık, anestezi uzmanının hastalara uyanmasını geciktirmek için verdiği ilacı Adli Tıp Kurumu'na sordu. Adli Tıp Kurumu, savcılığa, adı verilen ilacın anestezide kullanıldığını, uyutucu özelliğine sahip olduğu cevabını verdi. Bunun üzerine mahkeme geçen 18 Mart günü anestezi uzmanı S.S.'ye yönelik fiziki ve teknik takip kararı verdi. Karar doğrultusunda şüphelinin suç işlediği tıp merkezinin uyandırma odasına gizli kamera yerleştirildi ve anlık olarak takibe başlandı. Merkeze yakın bir noktada polis ekibi görevlendirildi.

İDDİALARI REDDETTİ
Gizli kameranın yerleştirilmesinden 5 gün sonra 23 Mart günü görüntüleri takip eden polisler, S.S.'nin uyandırma odasındaki bir kadına tacizde bulunduğunu fark etti ve durumu tıp merkezi yakınındaki polis ekibine bildirdi. Polisler de girdiği tıp merkezindeki odada anestezi uzmanı S.S.'yi gözaltına aldı. S.S. polis tarafından gözaltına alınırken, tacize uğrayan kadın da 'Anahtar' kod adıyla gizli mağdur ve tanık olarak şikayetçi oldu. Anahtar kod adlı mağdur tanığın Adli Tıp Kurumu'nda yapılan muayenesinde tacize mağdur kaldığı belirlendi. Bu sırada gözaltına alınan S.S.'nin evindeki bilgisayarda yapılan incelemede ise internetten indirildiği belirlenen porno görüntüler bulundu. 'Kilit' adlı diğer gizli tanığın da ifadesi, S.S.'nin suçlu olduğunu ortaya çıkardı. Hastalara ameliyat nedeniyle narkoz verdiğini söyleyen S.S., iddiaların asılsız olduğunu ileri sürdü. S.S.'nin uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri ruhsata aykırı kullanma ve cinsel saldırı suçlarından 40,5 yıl hapis ile cezalandırılması istendi. Suçlamaları kabul etmeyen S.S. hakkında 40,5 yıl hapis cezası istendi.

KAYNAK: TAKVİM

BİZE ULAŞIN