Eve dalan boğaya çatıdan müdahale

Vatandaşın kurbanlık hayvanlarla imtihanı bu bayramda da sürdü. Urfa'da bir evin avlusuna giren boğayı gören ev halkı, binanın üst katına çıkarak korunmaya çalıştı

Eve dalan boğaya çatıdan müdahale
Şanlıurfa'da sahibinin elinden kaçan boğa, girdiği evde "Boğa Timi"nin uzun çabaları sonucu sakinleştirilebildi. Eyyübiye ilçesi Onikiler Mahallesi'nde kurbanlık aldığı boğayı kesmek isteyen Ahmet Demir, hayvanı elinden kaçırdı. Aynı mahalledeki Osman Rat'a ait evin avlusuna giren boğayı gören ev halkı, binanın üst katına çıkarak korunmaya çalıştı. Vatandaşlar, girdiği evde eşyaları dağıtan boğayı yakalamak için belediyenin oluşturduğu "Boğa Timi"nden yardım istedi. Başka bir evden geçerek boğaya ulaşan timin uyuşturucu silahla yakalamaya çalıştığı hayvan, uzun uğraşlar sonunda sakinleştirilebildi.
* ISPARTA: Sahibinin elinden kaçan dana, 2.5 saat süren kovalamacanın ardından düştüğü 4 metrelik çukurda yakalandı. Dana iş makinesi yardımıyla bulunduğu çıkarıldı
* AYDIN: Otomobille çarpışan kamyonetin sürücüsü 49 yaşındaki Ümmet Köse, kaza sonrası takla atan kamyonetten kaçan kurbanlığının peşinden gitti. Otomobildeki 5 kişi ile kamyonetteki 2 kişinin yaralandığı kazada, kurbanlığını bulamayan Köse gözyaşlarına hakim olamadı.
* RİZE: Sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa vatandaşları kovaladı, araçlara saldırdı. Karayolunda araç trafiğini aksatan boğa bir kişiyi yaraladıktan sonra uyuşturucu iğne ile sakinleştirildi.

BİZE ULAŞIN