Suudi işadamının kızı İstanbul'da kaçırıldı

İstanbul'a ailesiyle tatile gelen Suudi milyarderin kızını Suriyeli bir genç kaçırdı. Annesinden kendisine ABD pasaportunu getirmesini isteyen kız buluşma yerinde polis tarafından alınarak aileye teslim edildi

Suudi işadamının kızı İstanbul'da kaçırıldı
Bin Ladin Şirketler Grubu'nun kurucularından olan ve kimliği gizli tutulan Suudi milyarder, 10 gün önce ailesi ve çocuklarıyla tatil için İstanbul'a geldi. Aile Beşiktaş Gayrettepe'de bir otele yerleşti. Dört gün önce kaldıkları otel odasına çıkan işadamı, kızları Heyyam Dalia B.'nin odada olmadığını fark etti. Aynı zamanda ABD vatandaşı da olan işadamı, kızının pasaportunun da olmadığını farkedince polise başvurdu.

'FACEBOOK'TA TANIŞTIK'
Beşiktaş İlçe Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine soruşturma açtı. Heyyam Dalia B.'nin Facebook'tan İstanbul'da yaşayan bir Suriyeli ile temas kurduğu belirlendi. Başta Fatih bölgesi olmak üzere İstanbul genelinde araştırma yapıldı. Çalışmalar sürerken, Heyyam Dalia B. Facebook'tan annesi ile bağlantı kurdu. Kendisini ABD'li gösteren pasaportu Aksaray Metrosu'na getirmesini istedi. Aile, yaşanan gelişmeyi hemen polise haber verdi. Buluşma ayarlandı. Metro istasyonuna aile yerine, polis gitti. Heyyam Dalia B.'yi buldu. Çocuk ve ailesi, Bebek'teki Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Çocuk, ifadesinde "Suriyeli gençle Facebook'ta tanıştık. Bulunduğum otelin önüne geldi. Onunla birlikte kaçtık" dedi. Fatih'te çocuğun alıkonduğu daireye baskın yapan polis, adreste 5 bin dolar buldu. Ancak dairede kimse yoktu. Polis, ifadelerin ardından çocuğu ailesine teslim etti. Kimliği belirlenen Suriyeli genç ise aranıyor.

BİZE ULAŞIN