New York'ta görkemli BM festivali

Central Park'ta düzenlenen Dünya Vatandaşı Festivali'nde Beyonce gibi birçok ünlü konser verirken First Lady de konuşma yaptı

New York'ta görkemli BM festivali
Birleşmiş Milletler'in (BM) hedefleriyle ilgili duyarlılığı artırmak üzere ABD'nin New York kentinde dördüncüsü düzenlenen Global Citizen Festival (Dünya Vatandaşı Festivali), siyasetten eğlence dünyasına pek çok ünlüyü buluşturdu. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve First Lady Michelle Obama'nın da katıldığı festivalde dünya çapında fakirliği ortadan kaldırmak, insan onurunun korunabileceği yaşam standardının tüm dünyada uygulanması ve kız çocuklarının eğitimi gibi konular öne çıkarıldı. Festival kapsamında Central Park cumartesi günü tam bir konser alanına dönüştürüldü. Michelle Obama kız çocukların eğitim hakkıyla ilgili bir konuşma yaparken, ABD Başkanı Barack Obama da video mesajıyla etkinliğe destek verdi. Sunuculuğunu talk şov yıldızı Stephen Colbert'in yaptığı festivalde Beyonce'den Coldplay'e, Ed Sheeran'dan Pearl Jam'e pek çok şarkıcı sahne aldı. Etkinlikte BM'nin çalışmalarına destek veren Leonardo DiCaprio, Salma Hayek gibi Hollywood yıldızlarının yanı sıra Ürdün Kraliçesi Rania da birer konuşma yaptı.

Sahnede kucaklaştılar

Festival kapsamında düzenlenen konserde sahne alan Beyonce, Central Park'taki binlerce hayranına muhteşem bir şov sunarken, gecede konuşma yapan ABD First Lady'si Michelle Obama, Beyonce'yi kucakladı. Obama ve Beyonce, cinsiyet eşitliğinin önemine dikkat çekerek kız çocukların eğitimden mahrum edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Omzuna çıktı

Ünü komedyen ve talk şovcu Stephen Colbert'in sunduğu BM destekli festivalin açılışı, Colbert ve Hugh Jackman'ın birlikte sahnelediği parodiyle yapıldı.

BİZE ULAŞIN