Ölümden kıl payı kurtuldu

Adana'da aldığı sigaranın parasını ödemeden giden sürücüyü durdurmak isteyen market sahibinin oğlu 14 yaşındaki Ahmet Adıyaman, ölümle burun buruna geldi.

Ölümden kıl payı kurtuldu
Merkez Seyhan İlçesi'nin Barbaros Mahallesi'nde Şevket Adıyaman'ın çalıştırdığı markete gelen kimliği belirsiz kişi, kapının önünde duran 14 yaşındaki Ahmet Adıyaman'a 50 TL vereceğini, bir paket sigara ve paranın üstünü getirmesini istedi. Araçta bulunan kiyi hafif ticari aracını çalıştırır halde beklerken markete giren Ahmet Adıyaman, bir paket sigara ve parayı getirerek açık camdan vermek istedi. Sürücü Para ve sigarayı aldıktan sonra 50 TL'yi vermeden hızla hareket etti. Ahmet Adıyaman, hareket halindeki aracı durdurmak için harekete geçti. Kısa bir süre asıldığı araçla birlikte sürüklenen Ahmet Adıyaman, bir süre sonra bırakmak zorunda kaldı. Hareket halindeki aracın sürüklediği Ahmet Adıyaman ölümden döndü. Olay anı, işyerinin güvenlik kameraları tarafından da görüntülendi.

Ölümden dönen Ahmet Adıyaman, durumu babası Şevket Adıyaman'a anlattı. Şevket Adıyaman'ın şikayeti üzerine gelen polis ekibi, güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyip, çocuğu ölümle burun buruna getiren hırsızın kullandığı aracın plakasını belirledi. Olay ile şoke olan Ahmet Adıyaman, şöyle dedi:

"İçeride oturuyordum. Bir araba geldi, duraksadı biraz ileri gitti, geri geldi. Aracın camı aralıktı, benden bir paket sigara ve 50 lira üzerini getirmemi istedi. Parayı ve sigarayı getirip uzattım. Bu sırada aracın arka koltuğunda çok miktarda kaçak sigara gördüm. Sigaranın parasını istemek için kolumu uzattığımda hareket etti. Cama yumruk vurdum ama durmadı. Beni sürükledi, dengemi kaybedip savruldum."

Polis, hafif ticari araç ve kullanıcısını yakalamak için çalışma başlattı.

BİZE ULAŞIN