'Yan baktın' cinayeti zanlısı polise teslim oldu

İzmir'in Dikili İlçesi'nde, çıkan 'Yan baktın' kavgasında, üniversite öğrencisi 26 yaşındaki Baran Artuç'u bıçakla öldürüp kaçan 22 yaşındaki S.G. polise teslim oldu.

'Yan baktın' cinayeti zanlısı polise teslim oldu
Çanakkale Belediyesi'nden emekli Ömer Artuç ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi Bölümü'nden emekli eşi Semiha Artuç, Kurban Bayramı tatili için İngiltere'nin başkenti Londra'dan gelen çocukları Baran Artunç ile ile birlikte Dikili, Kabakum Bankacılar Sitesi'ndeki yazlık evlerine gitti. Ailenin tek çocuğu olan Baran, bayramın ilk günü sabahı ekmek ve gazete almak için markete gitti. Artuç, markette bulunan ve 16 ayrı suçtan poliste kaydı bulunan S.G. arasında 'Yan bakma' tartışması yaşadı. Tartışma sırasında S.G., Londra'da 2 yılı dil eğitimi olmak üzere 7 yıldır üniversite eğitimi alan ve bu yıl işletme bölümünü bitirecek olan Artuç'u, bacaklarından bıçakladı. Bacaklarına aldığı toplam 5 bıçak darbesiyle ağır yaralanan Artuç, ailesi ve yakınları tarafından Bergama Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Artuç, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Baran'ın cenazesi Murat Reis Camisi'nde kılınan cenaze namazı sonrası, Karabağlar Mezarlığı'ndaki aile kabristanında gözyaşları içinde toprağa verildi.

Olayın ardından kaçan S.G., dün gece İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne giderek, teslim oldu. İki aylık bir kız çocuğu babası olan S.G.'nin ifadesinde, olay günü kayınvalidesi ve kayınbiraderi ile marketin önünde oturduklarını belirtip, "Bu sırada markete müşteri olarak gelen Baran Artuç, kayınbiraderime yan bakınca tartışma çıktı. Tartışmaya ben de dahil oldum. Bir anlık öfkeyle ardarda bıçağı salladım" dediği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN