Yedi kıta 88 ülkede ramazan seferberliği

Diyanet Vakfı, 88 ülkede iftar sofrası kuruyor. Diyanet’in iyilik sofralarının ilki Kazakistan Çimkent’te ve Gazze’de kuruldu

Yedi kıta 88 ülkede ramazan seferberliği
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), ramazan ayında dünyanın 88 ülke ve 500 farklı bölgesinde muhtaçlara gıda kolisi dağıtım çalışmalarına hız verdi. İlk duraklardan biri de Kazakistan'ın Çimkent şehri oldu. 8 bölge 550 koli ile adeta "iyilik çıkarması" yapan Diyanet Vakfı hem gönülleri hem de elleri birleştirdi. İsrail ablukasındaki Gazze'de ise 20 farklı noktada toplamda 2 bin koli erzak dağıtımı yapıldı. TDV, Kazakistan'ın Çimkent şehrinde gıda yardımı dağıtımı yaptı. TDV Hayri Sosyal Faaliyetler Uzmanı Ali Güner, "41 yılı aşkın süredir, Türkiye'de ve tüm dünyada vatandaşların emanet ettiği fitre, zekat ve bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz" dedi. Ali Güner, "Çimkent'te gıda dağıtımlarımızı tamamladık. İftarda iyilik sofraları kurarak manevi programlar düzenleyerek ramazan programlarında Kuran-ı Kerim hediye edeceğiz" diye konuştu.

TÜRKİYE'YE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ
Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, Gazze'de 4 bölgede 20 farklı noktada toplamda 2 bin koli erzak dağıtımı yapıldı. İsrail saldırıları nedeniyle geçen yıl buruk bir ramazan geçiren Gazzeliler, bu yıl pazarlara akın etti. Diğer yandan Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Gazze'ye toplamda 2 bin koli erzak dağıtımı yapıldı. Erzakların içerisinde yağ, şeker, baklagil, makarna gibi gıda maddeleri yer aldı. Erzak dağıtımı dört bölgede 20 farklı noktada gerçekleştirildi. İhtiyaç sahibi ailelere bin koli dağıtımı yapılacağına değinen Türkiye Diyanet Vakfı Genel Başkanı Mustafa Tutkun, Gazze'de insanların yüzde 60'ının tamamen yardımlarla hayatını devam ettirdiğini söyleyerek, "Gazze'nin 20 farklı noktasında gıda dağıtımı yapılacak ama Gazze'nin güney bölgesinde bu dağıtımları gerçekleştirmek üzere burada bulunuyoruz. Bunun yanında İftar çalışmalarımız var. Ramazan boyunca da bu faaliyetleri zaman zaman farklı noktalarda gerçekleştirmiş olacağız" dedi. Öte yandan, Gazze halkı da yapılan bu yardımlardan memnuniyetlerini dile getirdi. Türkiye'ye minnettar olduklarına ve Türkiye'nin hep yanlarında olduğuna değinen Gazze halkı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Türk halkına teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN