Dörtyol sele teslim

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde etkili olan şiddetli yağış sele neden oldu. Gece sahur vakti başlayan şiddetli yağış nedeniyle 15 ev ile 4 ahırı su bastı, yollar çöktü, iki köprü ise hasar gördü

Dörtyol sele teslim
Hatay'da önceki gece başlayan ve sabaha kadar süren şiddetli yağmur, Dörtyol ilçesinde sele neden oldu. Amanos Dağları'ndan doğan Deliçay, şiddetli yağış nedeniyle önceki gece saat 02.00 sıralarında taştı. Vadi boyunca önüne kattığı her şeyi sürükleyen sel suları nedeniyle Dörtyol ilçesindeki Kuzuculu ve Övülbek mahallelerindeki 15 ev ile 4 ahırı su bastı. Ağaçları kökünden söken sel suları, iki köprüde de hasar oluştururken, yollarda da çökmeler ve toprak kaymaları meydana geldi. Sel nedeniyle su basan evlerinde mahsur kalan Osman Küpeli ve eşi, belediye ekipleri tarafından iş makinesiyle kurtarıldı. Yaşadıklarını anlatan Küpeli, "Evi bir anda su bastı. Eşimle kapıdan çıkamayınca evin damına çıktık. Belediye ekipleri bizi kurtarmak için kepçeyle geldi. İki defa denediler ama bizim bulunduğumuz yere geçemediler. Ardından itfaiye de geldi ama onlar da geçemedi. Daha sonra sular azalınca kepçeyle gelip kurtardılar" dedi.

HASAR SABAH ORTAYA ÇIKTI
Sel sularının oluşturduğu hasar ise sabah gün ağarınca ortaya çıktı. Belediye ekipleri, sabah temizlik ve kapanan yolları açma çalışmalarına başlarken, bazı vatandaşlar ise sel sularının denize kadar taşıdığı ağaçları topladı. Hasar tespit çalışmaları da sürüyor.
BİZE ULAŞIN