İzmir Emniyet Müdürü açıklamalarda bulundu!

İzmir Emniyet Müdürü açıklamalarda bulundu!

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Atalay Filiz'in yakalanması hakkında yaptığı açıklamada katilin üzerinde 10 bin lira ve 3 bin 500 euro bulunduğunu belirtti. Ayrıca katil Atalay Filiz'in herhangi bir pişmanlık duymadığını, gayet neşeli ve zeki göründüğünü ifade etti.

  • Yaşam
  • Pazar 12.06.2016 11:30

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Atalay Filiz'in yakalanması ile ilgili ayrıntıları düzenlediği basın açıklaması ile anlattı. Uzunkaya'nın açıklamaları şöyle:

"İZMİR'İ HİÇ TERK ETMEDİ!"

"Atalay Filiz, bugün 7.30 sıralarında İzmir Gümüldür'de yakalanmıştır. Ulusal medyada seri katil olarak yer bulan ve Mayıs ayının son günlerinde ilimize geldiğine ilişkin bir takım bilgilerin paylaşıldığı Atalay Filiz'in ayın 27'isinde üçüncü cinayetten sonra ilimize geldiği, Buca'da bir internet kafede 3,5-4 saat bir takım temaslar kurduğu, konaklama yeri konusunda arayışlar içinde olduğu tespit edildi.

27'siyle 30'u arasındaki süreçte İzmir'de olduğunu öğreniyoruz. Bununla ilgili kamera kayıtlarımız teyit ediliyor. Sonra bir bekar evinde kalıyor. 31 Mayıs sabahı eşyalarıyla il merkezinden ayrılıyor. Bu süre içerisinde Atalay Filiz'in İzmir'de, daha önce İzmir'de yaşamasından dolayı, Gümüldür-Özdere bölgesinde kaldığı, Çeşme taraflarına hiç gitmediği, ilimizi hiç terk etmediği anlaşılıyor.

Birkaç gün pansiyonlarda, arazilerde, sahillerde, ormanda kalmış. Geçmişte doğada yaşama konusundaki becerileri nedeniyle yeme içmesini doğadan temin ettiği anlaşılıyor.

KENDİSİNDEN ŞÜPHELENDİNİLDİĞİNİ GÖRÜNCE MİNİBÜSTEN İNİYOR

Bugün Gümüldür-İzmir seferi yapan bir minibüste bir vatandaşımızın, Menderes İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ihbar yapması üzerine, arkadaşarımız şehir istikametinde kapama oluşturuyorlar. Şahıs şüphelendiği için minibüsten inip, başka minibüse biniyor. Duyarlı vatandaşımız ikinci minibüse bindiği bilgisini veriyor. Şahıs minibüs içerisinden alınıyor.

"İHBARI YAPAN VATANDAŞ ÖDÜLLENDİRECEK"

Duyarlılık gösteren, 2 haftayı aşkın süre içinde, cinayet şüphelisi şahsa benzerliği nedeniyle her türlü ihbar ve bilgi kanallarını zorlayan, ihbar eden duyarlı bir toplum tablosu ortaya koyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu olayda da gördük ki kamuoyuna yansıyan hadiselerde vatandaşlarımız duyarlı oluyor. Vatandaş-polis işbirliğiyle çözümlenmiş. İhbarı yapan vatandaşımıza teşekkür ediyoruz, emniyet müdürlüğü olarak da ödüllendireceğiz.

İŞTE İLK İFADESİ!

"EN SON BİR BAYANIN BIÇAKLA ÖLDÜRÜLMESİ FAİLİ OLARAK ARANIYOR"

Atalay Filiz 2013 yılında tüfekle işlenen iki cinayetin faili olarak aranıyordu. En son da 27 Mayıs 2016'da İstanbul'da bir bayanın bıçakla öldürülmesi faili olarak aranıyor. Fransa'da arkadaşlık yaptığı bir kız arkadaşının durumuyla ilgili sorumlu olduğu yazıldı, çizildi.

"ÜZERİNDE 4 ADET SAHTE KİMLİK BULUNDU"

Üzerinde kendi adına düzenlenmiş pasaport var. En son 2012 yılında Endonezya'ya çıkış yapmış. Geçerlilik süreci de bitmiş. Gerçek kimliği var, 4 adet kendi fotoğrafı olan sahte kimlik var. Kendi fotoğrafı olan, değişik vatandaş fotoğrafları olan 3 adet sahte ehliyet var.

"ÜZERİNDEN 10 BİN TL VE 3 BİN 500 EURO PARA ÇIKTI"

14 adet de açık, aktif kredi ve banka kartları var. 2 adet avcı-komando bıçağı var, biber gazı var, 10 bin TL var, 3 bin 500 Euro var, bir Fransız vatandaşının vatandaşlık belgesi var, yaşam malzemeleri var. Şahsın medyaya yansıyan valizler, bavullarda bir takım günlük eşyaları, kitapları varmış. Bunların yük olduğunu düşünerek çöplere atmış.

"GAYET NEŞELİ GÖRÜNÜYOR"

Herhengi bir pişmanlık belirtisi yok. Gayet neşeli ve zeki görünüyor.

BİZE ULAŞIN