Alkol değil laf atma baskını çıktı

Cihangir’de bir plakçıda alkol alındığı için baskın yapıldığı iddiası asılsız çıktı. Tartışmanın çocuklu bir kadına laf atılması üzerine başladığı anlaşıldı

Alkol değil laf atma baskını çıktı
Cihangir'de Bostanbaşı Caddesi'nde bulunan Velvet Indieground Records adlı plakçıyı basıp kavga çıkardıkları iddia edilen 3 kişi 'basit yaralama, konut dokunulmazlığını ihlal ve hakaret iddiasıyla' savcılık talimatı üzerine gözaltına alındı. Plakçıda bulunan kişilere alkol aldıkları iddiasıyla saldırmakla suçlanan bu kişiler, ifadelerinde olayın alkol kullanma ile ilgisi bulunmadığını belirtti.

TAHRİK MANŞETLERİ
Hürriyet başta olmak üzere bazı gazetelerin 'ramazanda alkol baskını' olarak lanse ettiği olayların, mahallede yaşayan Z.B isimli genç kadına laf atılıp küfredilmesi ile başladığı öğrenildi. İfadesi alınan Z.B. 17 Haziran akşamı 18.30-19.00 sularında Tophane'de oturan annesinin evinden çıktığını, oturduğu sokağa geldiğinde plakçının önünde kalabalık gördüğünü söyledi. Yanında biri 5 diğeri 6 aylık iki çocuğu bulunduğunu ve plakçı önünden geçerken kalabalık ile oradan geçen bir araba arasında sıkıştığını belirtti. Bu sırada kalabalıktan bir kişinin kendisine hakaret ve küfür ettiğini kaydeden Z.B., "Ne haliniz varsa görün" diyerek olay yerinden ayrıldığını, olaya mahalle bakkalı ve bina görevlisinin de şahit olduğunu kaydetti. Moralinin bozuk olduğunu fark eden eşinin ısrarı üzerine kızının babasına olayı anlattığını, kendisinin de yaşadıklarını eşine söylemek zorunda kaldığını belirten Z.B,, "Eşim onları uyarmak için evden çıktı. Sonrasına şahit olamadım" dedi.

'ZORUMA GİTTİ'
Eşine yapılanların zoruna gittiğini ve konuşmak üzere plakçıya gittiğini kaydeden D.B, plakçı önündeki insanlara iş yeri sahibini sorduğunu, bu sırada arbede çıktığını söyledi. D.B, "Ben plakçıya giderken kimseye haber vermedim ama mahallem olduğu için beni tanıyıp olay yerine gelenler olmuş olabilir. Tanıdık kimseyi görmedim. Kimseyi darp etmediğim gibi hakaret ve küfür de etmedim" diye konuştu. İfade veren S.İ isimli esnaf ise plakçının önünde toplanan ve yüksek sesli müzik dinleyen kalabalığın mahalleye rahatsızlık verdiğini tartışma olduğunu görüp kalabalığın olduğu yere gittiğinde kendisine de küfür edildiğini belirtti.
BİZE ULAŞIN