İftara ne kadar kaldı? İftar vakitleri 2016

Siz de iftara ne kadar kaldı diye merak ediyorsanız, iftar saatini Sabah.com.tr'nin 81 il için hazırlanmış imsak vakitleri sayfasından bulabilirsiniz

İftara ne kadar kaldı? İftar vakitleri 2016

Sabah.com.tr İftara ne kadar kaldı uygulaması sizlere büyük kolaylık sağlıyor. Ramazan ayında en çok sorulan sorulardan bir tanesi de iftar vakitleri oluyor. Ortalama olarak 17 saat niyetli olacak olan vatandaşlar bir yandan da iftara ne kadar kaldığını ve hangi ilde oturuyorsa iftar vakitlerini merak ediyordu. İşte merak edilen 2016 iftar vakitleri…

İL İL İMSAK VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Ramazan Ayı'nın 'eğlence ayı' gibi tanımlanmasının yanlış olduğunu belirterek "Ramazan bir coşkudur ama eğlenceye dönüşmemeli" dedi. 2016 yılı Ramazan Ayı için belirlenen 'Gelin Gönüller Yapalım Bu Ramazan ve Her Ramazan' teması ile birlikte bu ay içerisinde gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında yapılan bilgilendirme toplantısında konuşan Görmez teravih namazlarının ikişer ikişer kılınması için müftülüklere yazı gönderdiklerini söyledi. Verilen sadakaların reklama dönüştürülmemesi gerektiğini de vurgulayan Görmez şunları kaydetti:

RAMAZAN EĞLENCEYE DÖNÜŞMESİN: İmsak ve namaz vakitleri üzerinden tartışmalar yapılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'mız, Din İşleri Yüksek Kurulumuz var. Biz en doğru bilgiyi vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Böylesine tartışma ortamları oluşturarak Ramazan'ın manevi atmosferine gölge düşürmeyelim. Ramazan akşamlarını eğlence vakitlerine dönüştürmeyelim. Ramazan bir coşkudur ancak eğlenceye dönüşmemeli.

RAMAZAN'A GÖLGE DÜŞÜRMEYELİM: Muhtaçlara yapılan yardımlar onlara eziyet verilmeden yapılmalı. Kameralar eşliğinde fakirin kapısına koli konulmamalı. Bunun için yeni bir yöntem ve yol bulun. Bir elin verdiğini diğer el görmemeli. Verilen miktar milyonlar olsa bile yardımlar reklama dönüşmesin. İşçisinin bile yüzünü görmeyen patronlar var. Keşke onların evlerine gidilse beraber iftar yapılsa o zaman Ramazan'ın ruhu da yaşanmış olacaktır.

BİZE ULAŞIN