Sel bilançosu: 3 ölü bir kayıp

Van’da sele kapılan 47 yaşındaki Mecit Belet yaşamını yitirdi. Önceki gün 2 kişinin can verdiği Muş’ta ise ekipler, suların sürüklediği 4 aylık Yunus bebeği arıyor

Sel bilançosu: 3 ölü bir kayıp
Van'ın Muradiye ilçesinde aşırı yağışlar sonrası meydana gelen sel sularına kapılan 47 yaşındaki Mecit Belet ölü olarak bulundu. Böylece 2 günde selde can verenlerin sayısı 3'e yükseldi. Muş'ta önceki gün 2 kişi selde can vermiş, 4 aylık Yunus bebek ise kaybolmuştu.
Van'ın Muradiye ilçesi Uluşar Mahallesi'nde içme suyu borularını onarmaya çalışan Mecit Belet sel sularına kapıldı. Sel sularının geçtiği bölgeyi kontrol eden mahalle sakinleri, olay yerinden 18 kilometre uzakta Belet'in cesedini buldu. Talihsiz adamın cenazesi toprağa verildi.
Muş'ta ise 2 kişinin öldüğü sel faciasında kaybolan 4 aylık Yunus bebek için AFAD ekipleri ve Mehmetçik seferber oldu. Korkut ilçesinde etkili olan sel felaketinde otomobilleri ile sel suları içerisine kalan Süngür ailesinden anne Yasemin Süngür ve 4 yaşındaki oğlu Yusuf Süngür hayatını kaybetmişti.

CANLA BAŞLA ARIYORLAR
Sel sularında kaybolan 4 aylık Yunus Süngür'ü arama çalışmaları ise sürüyor. Mehmetçik ve AFAD ekipleri, yaklaşık 30 kilometrelik bir alanda titiz bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN