‘Kaza değil, cinayet’

Kuşadası’nda denizde zıpkınla balık avlarken sürat teknesinin çarpması sonucu hayatını kaybeden emekli öğretmen Hakan Güler’in cinayete kurban gittiği iddia edildi

‘Kaza değil, cinayet’
Aydın'ın Kuşadası ilçesindeki Çamlimanı koyunda önceki akşam zıpkınla avlanmak için denize giren evli ve 2 çocuk babası 54 yaşındaki Hakan Güler'e, Yiğit Koçak'ın kullandığı ve içinde turistlerin olduğu bir otele ait sürat teknesi çarptı. Güler'e çarptığını fark eden Koçak ve beraberindekiler, sahil güvenlik ekiplerine haber verdi. Kaza yerine gelen sahil güvenlik ve sağlık ekipleri, Hakan Güler'in hayatını kaybettiğini belirledi. Güler'in cesedi otopsi yapılmak üzere Kuşadası Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Sürat teknesi sürücüsü Yiğit Koçak, sahil güvenlik ekiplerince gözaltına alınırken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

'ÖLÜMLE TEHDİT EDİYORLARDI'
Zıpkınla Balık Avı Türkiye Şampiyonası'na hazırlandığı öğrenilen Hakan Güler'e sürat teknesinin çarptığı noktada şamandıra bulunmaması olayda kasıt şüphesini akıllara getirdi. Güler'in ölümüyle ilgili ifadesine başvurulan sualtı sporcularından Adnan Kalça ifadesinde olayın kaza değil, cinayet olabileceğini iddia etti. Arkadaşının ölümünde şüphe bulunduğunu belirten Kalça, "Otellerin sürat teknelerini kullanan kişiler, kıyılarda dalış yapmamamız için bizleri uzun süredir ölümle tehdit ediyorlardı. Arkadaşım Hakan Güler tek başına zıpkınla dalış yapmış. Denize dalarken üzerinde tüpe bağlı iki kemer olması gerekiyor. Ancak daldığı yeri belli eden şamandıra ve ona bağlı olan kemer bulunamadı. Olayı karartmak için delillerin yok edildiğini tahmin ediyorum. Bu olayın kaza değil cinayet olduğunu düşünüyorum" şeklinde ifade verdiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN