Kitabına göre cinayet

Kitabına göre cinayet

Antalya’da, Hulusi Gelişken’in yakılarak öldürülmesiyle ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Cinayetin, zanlılar arasında bulunan M.C’nin yazdığı “Ölümün Nefesi” adlı kitaptaki gibi işlendiği belirlendi

Antalya'da 23 Haziran'da Kirişçiler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yürüyüş yapan vatandaşlar, bir kuyudan ağır koku geldiğini fark etti. Kuyuda ceset olduğunu gören vatandaşlar durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma, başından vurulduktan sonra yakıldığı belirlenen cesedin 25 yaşındaki Hulusi Gelişken'e ait olduğunu tespit etti. Kepez Jandarma Komutanlığı'nın cinayeti çözmek için kurduğu özel ekip, Gelişken'e ait kredi kartından, cinayetten sonra 3 kez para çekildiğini belirledi. Bölgedeki 48 kamera görüntüsünü de tek tek inceleyen özel ekip, cinayetle ilgili İ.C, M.K, M.C. ve T.E'yi gözaltına aldı. Zanlılar, jandarmadaki ifadelerinde cinayeti alacak meselesi nedeniyle işlediklerini itiraf etti.

KİTAPTAKİ GİBİ YAPTILAR
Zanlıların ifadelerindeki bir detay ise jandarmayı bile şaşırttı. Zanlılar ifadelerinde, yakalanmamak için cinayeti M.C.'nin yazdığı "Ruhban Okulu (Ölümün Nefesi) adlı kitaptaki gibi işlediklerini söyledi. Gelişken'i önce tüfekle vurduklarını kaydeden zanlılar, daha sonra cesedi üzerinde iz bırakmamak için iki kez yaktıklarını anlattı. M.C.'nin evinde yapılan aramada bulunan kitap delil olarak soruşturma dosyasına eklendi.

BİZE ULAŞIN