Dolandırıcıların yeni numarası: Büyü, cin

Dolandırıcıların yeni numarası: Büyü, cin

Dolandırıcılar “yaratıcılıkta” sınır tanımıyor! İstanbul’da bir çete kurbanlarını “cin” bahanesiyle kandırırken başka çete “büyü bozmak” vaadiyle 4 kişiyi dolandırdı

İstanbul'da bir "büyücü çetesi" yardım bahanesiyle evlerine girdiği 4 kişiyi 30 bin lira dolandırdı. Emniyet Müdürlüğü'nün soruşturması, Sarıyer'de yaşayan yaşlı bir çiftin geçen hafta dolandırılmasıyla başladı. Üç dolandırıcı, 70 yaşındaki Seher Sarı ile eşi Hamdi Sarı'nın Bahçeköy'deki adreslerine geldi. Dolandırıcılar, bir yıl önce oğlunu kaybeden Seher Sarı'ya "Paraları ve ziynet eşyalarınızı bir eşarba sarın. Büyü yapacağız ve bereket için okuyup üfleyeceğiz" diyerek çifti kandırdı. Seher Sarı üç bin lira ve birtakım ziynet eşyalarını bir eşarba sararak evindeki dolandırıcılara verdi. Para ve ziynet eşyalarını sahteleriyle değiştiren dolandırıcılar, evden ayrıldı. Çift bir süre sonra dolandırıldıklarını fark etti ve polise başvurdu. Seher Sarı, dolandırıcıların kendilerine tütsü koklattıklarını söyledi. Dolandırıcıların bu yöntemle dört çifti 30 bin lira dolandırdığı anlaşıldı. İki kişi geçen ay suçüstü yakalandı. Diğerleri aranıyor.

BÜYÜ MERKEZİ KURMUŞ!
Benzer bir dolandırıcılık ise Beylikdüzü'nde yaşandı. Ayşegül T., 6 yıllık evliydi. Eşiyle arasında sorunlar yaşamaya başlayan genç kadın, sorunları bitirmek istiyordu. Çözümü büyü yaptırmakta bulan Ayşegül T., "Darüşşifa" isimli büyü merkezine gitti. Burada eşine büyü yaptıran genç kadın, bir de kendisini hoca diye tanıtan şahıslara yüklü miktarda para ve ziynet eşyası verdi. Eşiyle arasındaki sorunlar devam eden genç kadın, tekrar büyü merkezine gitti. Fakat işyerindeki büyücülerin tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Cinlerin kendisine musallat olacağını düşünen genç kadın, yeniden büyü yaptırdı. Bu büyü de işe yaramayınca Ayşegül T., dolandırıldığının farkına vardı. Genç kadının şikâyeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. İfadesine başvurulan şüpheli Rufat Ç., "Hadim" isimli cinlere sahip olduğunu ileri sürdü. 4 şüpheli hakkında "dini inanç ve duyguları istismar suretiyle dolandırıcılık" suçu kapsamında dava açıldı.
BİZE ULAŞIN