29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hangi güne denk geliyor - resmi tatil mi?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na sayılı günler kala milyonlarca insanın aklına ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatil mi'' sorusu geliyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hangi güne denk geliyor? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özel sektör, kamu çalışanı ve öğrenciler için tatil olacak mı? İşte tüm detaylar...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hangi güne denk geliyor - resmi tatil mi?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hangi güne denk geliyor? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı özel sektör kamu çalışanları ve öğrencilere tatil olacak mı? Milyonlarca insanın aklına takılan ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatil mi'' sorusunun cevabını sizler için derledik. İşte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatil mi başlıklı haberimizin detayları...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI HANGİ GÜNE DENK GELİYOR?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı cumartesi gününe denk gelmesi sebebiyle Memurlar ve özel sektör çalışanları resmi tatilden yararlanamayacak.

Fakat 28 Ekim Cuma günü okulların yarım gün olması bekleniyor. 29 Ekim cumartesi günü ise resmi törenler yapılacak. 31 Ekim pazartesi günü ise memurlar ve özel sektör çalışanları mesailerine devam edecekler.

CUMHURİYET BAYRAMI

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanmaktadır.

28 EKİM'DE OKULLAR YARIM GÜN OLABİLİR

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkındaki Kanun'un 1. maddesinde "1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye'nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00'ten itibaren başlar ve 29 Ekim günü devam eder." denilmektedir. Her sene 29 Ekim'den önceki günü yarım günü tatil yapan MEB'den henüz resmi bir açıklama yapmadı. İlerleyen günlerde bu sorunun cevabının netlik kazanması bekleniyor. 29 Ekim Cumartesi günü Destekleme ve Takviye Kursları yapılmayacaktır. 28 Ekim Cuma günü okulların yarım gün olması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN