Bağdat Caddesi'nde 'Dur' ihtarına uymayınca...

BAĞDAT Caddesi'nde uygulama yapan polis ekiplerinin 'Dur' ihtarına uymayıp kaçan sürücü kovalamacanın ardından önce taksiye ardından da polis aracına çarptı. Yaya olarak kaçmaya çalışan sürücü, polisin ikaz ateşinin ardından polise teslim oldu.

Bağdat Caddesi'nde 'Dur' ihtarına uymayınca...

Kadıköy Bağdat Caddesi üzerinde uygulama yapan polisler, şüpheli gördükleri bir aracı durdurmak istedi. "Dur" ihtarına uymayan sürücü otomobille kaçmaya başladı. Yarım saat süren kovalamaca sonunda Üsküdar Küçük Çamlıca Mahallesi'nde Sebahattin A. (23) isimli sürücü, ticari taksiye çarparak durdu.

Sebahattin A. manevra yapıp kaçmaya çalışırken önünü kesen polis aracına da çarptı. Sebahattin A. yaya olarak kaçmak istedi ancak polisin ikaz atışı üzerine teslim oldu.

Kaza sırasında başından yaralanan sürücü olay yerine gelen sağlık ekiplerin sürücü tedavisini yapmak üzere Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürerken aracın içindeki alkol kutuları ise dikkat çekti.

Ticari taksinin sürücüsü Uğur Alkan ise olayı şöyle anlattı: "Polis sirenleriyle yedi, sekiz araç şahsı kovalıyorlardı. Ben de normal şeridimden devam ediyordum. Üstüme kırdı, kafa kafaya çarpıştık. Bu esnada ekip otosu da kaçmasın diye aracın üstüne kırdı. Şahıs araçtan indi, kaçmaya çalıştı."

BİZE ULAŞIN