Yurtta hava durumu

Hava sıcaklığı, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak. Sabah saatlerinde İstanbul Avrupa Yakası'nın kuzey kesimleri ve Kırklareli'nin kıyı ilçeleri, öğleden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Yurtta hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, sabah saatlerinde İstanbul Avrupa Yakası'nın kuzey kesimleri ve Kırklareli'nin kıyı ilçeleri, öğleden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı, iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Doğu Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul Avrupa Yakası'nın kuzey kesimleri ile Kırklareli'nin kıyı ilçeleri yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esecek.


EGE BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimleri yer yer parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar, Kıyı Ege'de kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esecek.


AKDENİZ BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık geçmesi tahmin ediliyor.


İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık geçmesi tahmin ediliyor.


BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı yer yer çok bulutlu geçecek. Rüzgarın, bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.


ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.


DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçmesi tahmin ediliyor.


GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık geçecek.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Avrupa Yakası'nın kuzey kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı. (21)


İZMİR: Az bulutlu ve açık. (22)


ANKARA: Az bulutlu ve açık. (18)


ADANA: Az bulutlu ve açık. (30)


ANTALYA: Az bulutlu ve açık. (28)


SAMSUN: Parçalı yer yer çok bulutlu. (19)


ERZURUM: Parçalı bulutlu. (13)


DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (25)
BİZE ULAŞIN