İstanbul'da çarşamba günü yoğun kar yağacak! İstanbul'da kar saat kaçta başlayacak?

İstanbul'da bugün öğle saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı başlayacağı belirtildi. Meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "25 Ocak Çarşamba günü öğleden sonra İstanbul'da yoğun kar yağışı beklenmektedir" denildi. AKOM'dan yapılan açıklamada da "Şehir genelinde yoğun yağacak kar yağışı nedeniyle 7 bin personel bin 347 aracın görev yapılacağı ve tüm birimlerimiz görev yapacaktır" denildi.

İstanbul'da çarşamba günü yoğun kar yağacak! İstanbul'da kar saat kaçta başlayacak?

İstanbul genelinde bugün öğle saatlerinden itibaren kar yağışı etkili olacak. Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, şehir genelinde etkili olması beklenen kar yağışıyla hava sıcaklığının yaklaşık 7 derece düşmesi bekleniyor.

Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur şeklinde başlayacak olan kar yağışı gecenin ilk saatlerinden itibaren tüm şehri etkisi altına alacak.

Ayrıca Çarşamba günü hızı saatte 60 kilometreye kadar ulaşan kuvvetli poyraz bekleniyor.

İstanbul genelinde Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri de aralıklarla yağması beklenen kar yağışı şehrin kuzey ve yüksek kesimlerinde 15, sahil kesimlerinde ise 5-10 santimetre arasında bir kalınlığa ulaşacak.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN "KAR" ÖNLEMİ

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü (AKOM) de meteorolojiden alınan ihbar doğrultusunda, bugün saat 13.00'ten itibaren kent genelinde beklenen kar yağışına hazırlıklı olacak. Bu kapsamda AKOM, 7 bin personel ve bin 347 aracın katılacağı tüm birimleri ile görev yapacak.

Pazar günü şehri terk etmesi beklenen kar yağışının, bu ayın ilk haftasında İstanbul'u etkisi altına alan yoğun kar yağışı gibi olması beklenmiyor.

BİZE ULAŞIN