Umrede rahatsızlanınca ambulans uçakla alındı

Mekke’de hastalanıp yoğun bakıma alınan 64 yaşındaki Fatma Kuzu, ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi. Kuzu’nun eşi, “Eskiden Avrupa ülkelerine gıpta ederdik, artık biz de yapabiliyoruz” dedi

Umrede rahatsızlanınca ambulans uçakla alındı
Denizli'de yaşayan ve daha önce kanser tedavisi gören 64 yaşındaki Fatma Kuzu, 2 Ocak'ta umre ziyareti için gittiği Mekke'de, 16 Ocak günü aniden rahatsızlandı. Hastaneye kaldırılan Kuzu'nun durumu ağırlaşınca yoğun bakıma alındı. Bu nedenle Türkiye'ye getirilemeyince, eşi Hasan Kuzu (74), Denizli milletvekili olan eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'ndan yardım istedi. Ramazanoğlu da Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile irtibat kurarak, durumu bildirdi. Yetkililer de hemen gerekli prosedürü yerine getirince, önceki gün Cidde Havalimanı'na inen Sağlık Bakanlığı'na ait ambulans uçak, akşam saatlerinde Kuzu'yu Denizli'ye getirdi. Hemen Pamukkale Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edilen Kuzu, tedavi altına alındı.

'ATILIMLARIN BİR GÖSTERGESİ'
Eşinin Denizli'ye gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Hasan Kuzu, "Sema Ramazanoğlu ve bakanlarımızdan Allah bin kere razı olsun" derken, kızı Tarımer Hanım da "Vatandaşa gereken ilgi ve alakayı gösterdiler. Bir vatandaş olarak ona ulaşabilmemiz çok önemli. Bizler ulaşabiliyorsak herkes ulaşabilir demektir. Allah razı olsun" dedi. Eski bakan Ramazanoğlu ise "İnsan sağlığı her şeyden önemli. Bir dönem Avrupa ülkelerinin insanına verdiği önemi gıpta ile izler ve iç geçirirdik. Ancak biz de artık onların seviyesine ulaştık. Nerede bir insanımızın bizlere ihtiyacı var ise her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz. Fatma Kuzu'nun Denizli'ye getirilmesi de hükümetimizin sağlık alanında yaptığı atılımların bir göstergesidir" diye konuştu.

Sabahattin ALP / SABAH
BİZE ULAŞIN