Kaybolan gencin cesedini AKUT ekibi buldu

Kütahya'nın Tavşanlı İlçesi'nde kendilerine ait hayvanları otlatırken ortadan kaybolan 19 yaşındaki Murat Akıncı'nın, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir ekibi tarafından cesedi bulundu. Akıncı'nın yağmurdan korunmak için sığındığı ağaçlık alanda yıldırım çarpması sonucunda yaşamını yitirdiği belirtildi.

Kaybolan gencin cesedini AKUT ekibi buldu
Olay, Tavşanlı'ya bağlı Dümrekulu Köyü'nde meydana geldi. Dün akşam saatlerinde hayvanları otlatırken ortadan kaybolan Murat Akıncı'nın yakınları durumu jandarmaya bildirdi. Kayıp gencin bulunması için jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Eskişehir'den gelen AKUT ekibi eğitilmiş köpekle arama çalışması başlattı. AKUT Eskişehir ekibi bugün sabaha karşı Murat Akıcı'nın cesedini ağaçlık alanda buldu.

Yağmurdan korunmak için sığındığı ağaçlık alanda yıldırım çarpması sonucunda hayatını kaybettiği belirtilen Murat Akıncı'nın cesedi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Akıncı'nın geçen yıl Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilgisayar Bölümü'nden mezun olduğu belirtilirken olayla ilgili soruşturma sürüyor.
BİZE ULAŞIN