Hira’yı 12’nci kattan akrabası düşürmüş

Hira’yı 12’nci kattan akrabası düşürmüş
Mersin'de, 12'nci kattaki evlerinin balkonundan düşerek hayatını kaybeden 3.5 yaşındaki Hira Dağ'ı, annesinin kuzeni Türkan İlhan'ın (22) kucağından düşürüp ölümüne neden olduğu, aynı evde bulunan bir başka akrabasının ihbarı ile ortaya çıktı. Mezitli ilçesinde 22 Mart'ta saat 22.00 sıralarında annesi Devran Dağ (27) tarafından televizyon izlemek için salona bırakılan 3.5 yaşındaki Hira Dağ, Fransız balkondan aşağı düştü. Bahçede bulunanlar tarafından küçük kızın düştüğü ailesine haber verilirken Hira, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

YAKINI İHBAR ETTİ
Küçük kızının ölümüyle ilgili Cumhuriyet Savcısı soruşturmasını sürdürürken aynı gece evde olan bir yakını Hira'yı, anne Devran Dağ'ın kuzeni Türkan İlhan'ın kucağından düşürüp ölümüne neden olduğunu söyledi. Bir süre önce eşinden boşanan Türkan İlhan, bu gelişme üzerine gözaltına alındı. İlhan, Fransız balkonda hava alırken yanına gelen Hira'nın kendisini kucağına almasını istediğini, kucağına alırken ellerinin titremesi sonucu çocuğu düşürdüğünü iddia etti. Korktuğu için de olayı kimseye söylemediğini belirten İlhan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.


Mahkemede suçunu itiraf eden Türkan İlhan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'EŞİM ONDAN ŞÜPHELENMİŞTİ'
Baba Emrah Dağ, "Eşim ilk andan itibaren ondan şüphelenmişti. Hastanede kızımı kaybettikten sonra eve geldik o sırada da Türkan İlhan bizimle kaldı. Bizi teselli etmeye çalıştı. Suçu hep bana attı, sıyrılmaya çalıştı. Sonunda o cani katili adalete teslim ettik. Olayın daha etraflı araştırılmasını, kızımın kanının yerde kalmamasını istiyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN