Meteoroloji verilerine göre yurtta hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Yozgat ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji verilerine göre yurtta hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Yozgat ve Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer buzlanma ve don hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde 1ila 3 derece artacak. Rüzgarın, genellikle kuzey ve doğu, güneydoğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu 11
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 16
İzmir: Az bulutlu ve açık 20
Adana: Az bulutlu 23
Antalya: Az bulutlu ve açık 20
Samsun: Çok bulutlu ve yağmurlu 10
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu 11
Erzurum: Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde hafif kar yağışlı 4
Diyarbakır: Az bulutlu 16

BİZE ULAŞIN