Facianın şüphelisi İngiliz tutuklandı

Marmaris’te bir kişinin öldüğü yat yangınını çıkardığı öne sürülen Billy Clark tutuklanırken sevgilisi Patrica Glover ise adli kontrolle serbest bırakıldı

Facianın şüphelisi İngiliz tutuklandı
Muğla'nın Marmaris ilçesinde önceki gün marinada çıkan ve iki lüks yat ile bir yelkenli teknenin kül olduğu, 63 yaşındaki Ekrem Gökçe'nin yanarak öldüğü yangın faciasının ardından polis, çevredeki güvenlik kameralarının görüntülerini incelemeye aldı. Yangının başlamadan 2 dakika önce bir kişinin elinde televizyonla, alevlerin başlama noktası olan ve Ekrem Gökçe'nin de öldüğü "Cartano" adlı yattan çıktığını gören polis, görüntülerin devamında şüphelinin Kordon Caddesi'ne gittiğini ve burada sevgilisi ile buluştuğunu, ardından da otomobille şehir dışına kaçtığını belirledi. Bunun üzerine polis, durumu jandarmaya bildirdi. Hemen harekete geçen jandarma, otomobili Turunç Mahallesi'nde durdurdu. Araçta bulunan İrlanda asıllı 34 yaşındaki İngiliz vatandaşı Billy Clark ve 24 yaşındaki sevgilisi Rosie Patrica Glover, gözaltına alındı. Emniyete götürülen şüphelilerden Billy Clark, bir avukat, bir yeminli tercüman ve İngiliz Fahri Konsolosluğu'ndan bir temsilcinin eşliğinde verdiği ifadede, çok alkollü olduğunu, yatı boş görünce dinlenmek için girdiklerini öne sürdü.

'HATIRLAMIYORUM' DEDİ
Bir süre sonra aralarında tartışma çıkınca sevgilisinin yattan ayrıldığını anlatan Clark, yangının nasıl çıktığını ise hatırlamadığını iddia etti. Polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, ifadelerini alan Nöbetçi Cumhuriyet savcısı tarafından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme Billy Clark'ı "Taksirle ölüme sebebiyet vermek"ten tutuklarken, sevgilisi Rosie Patrica Glover'ı ise adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.
BİZE ULAŞIN