Yine silahlar konuştu

Denizli’den Diyarbakır’a, Şanlıurfa’dan Ankara’ya kadar birçok ilde çıkan silahlı olaylarda onlarca kişi hayatını kaybetti

ŞANLIURFA: Karaköprü ilçesine bağlı Mehmetçik Mahallesi'nde aralarında husumet bulunan amca çocukları arasında çıkan tartışmada, Habip ve Mehmet Gümüşkolan kardeşler ölürken, diğer kardeşleri Cumali Gümüşkolan ise yaralandı.
ANKARA: Çankaya ilçesi Yıldız Mahallesi 4. Cadde'de bir kafeye giren silahlı iki kişi tarafından vurulan Mehmet Mustafa Ö., ve Tunacan B. öldü. Kaçan şüpheliler aranıyor.
DİYARBAKIR: Çermik ilçesine bağlı Yabanardı köyünde oy verme işlemi sırasında çıkan kavgada köy muhtarı Hıdır Yıldız'ın oğlu Mehmet Yıldız, akrabaları Abdülrezzak Yıldız (68) ve oğlu Şeyhmus Yıldız'ı (23) vurdu. Yaralıları taşıyan minibüse de saldırı oldu. İdris Yıldız yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılar kurtarılamadı.
DENİZLİ: Tavas ilçesinde uyuşturucu alan Mehmet İnan (45), birlikte yaşadığı arkadaşı Mustafa Gönen'i (52) bıçakladıktan sonra, dilini, kulağını ve dudağını kesip, gözlerini oyarak öldürdü. Ablası Fatma Zerin'i de yaralayan ve jandarma tarafından kollarından vurulan İnan da hastanede öldü.
AYDIN: Efeler ilçesinde bir barda çalışan Emel Ü. (21), aynı zamanda sevgilisi de olan patronu Tolga Arslan'ı (27) bıçaklayarak öldürdü.
BURSA: Parkta alkol alan iki arkadaştan Veysel Uğurcan C. (21), motosikletinin üzerine oturduğu için tartıştığı evli ve iki çocuk babası Hüseyin Satı'yı (22) tek bıçak darbesiyle öldürdü.

Hüseyin KAÇAR-Ahmet KAVAK-Davut AĞAH-Mehmet YILDIRIM / SABAH
BİZE ULAŞIN