Milli Piyango(MPI) - Sayısal Loto çekiliş sonucu- 22 Nisan 2017

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sayısal Loto oyununun bin 67'ncı hafta çekilişi yapıldı. Sayısal Loto'nun bin 67'nci hafta çekilişinde kazandıran numaralar 5, 18, 25, 28, 38 ve 41 olarak belirlendi. Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen 2 kişi, bir milyon 879 bin 928 lira 10'ar kuruşluk ikramiyenin sahibi oldu.

Milli Piyango(MPI) - Sayısal Loto çekiliş sonucu- 22 Nisan 2017

Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen 2 kişi, bir milyon 879 bin 928 lira 10'ar kuruşluk ikramiyenin sahibi oldu.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 187 kişi 4 bin 346 lira 25'er kuruş, 4 bilen 8 bin 871 kişi 69 lira 5'er kuruş, 3 bilen 158 bin 843 kişi 10 lira 85'er kuruş ikramiye kazandı.

Büyük ikramiyeyi kazananların kuponlarının, İzmir'in Selçuk ile Bursa'nın Osmangazi ilçelerinden yatırıldığı belirtildi.

Çekilişte 6 milyon 908 bin 594 lira 5 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan kamuya KDV olarak 2 milyon 21 bin 36 lira 72 kuruş, şans oyunları vergisi olarak da 1 milyon 128 bin 580 lira 83 kuruş aktarılacak.

Sayısal Loto'da büyük ikramiye İzmir'e çıktı

- Milli Piyango'nun Sayısal Loto oyununda bu hafta büyük ikramiyeyi kazanan 2 kişiden birinin, kuponunu Selçuk ilçesinden yatırdığı belirlendi

Milli Piyango İdaresi'nin 22 Nisan tarihli Sayısal Loto oyununda 6 bilerek, büyük ikramiyeyi kazanan 2 kişiden birinin, kuponunu İzmir'in Selçuk ilçesinden yatırdığı belirlendi.

İlçede Milli Piyango bayisi olarak faaliyet gösteren Timur Okumuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen 2 kişinin, 1 milyon 879 bin 928'şer lira ikramiye kazandığını bildirdi.

Büyük ikramiye isabet eden kuponların Selçuk ve Bursa'nın Osmangazi ilçelerinden yatırıldığını anlatan Okumuş, "Kuponun ne zaman ve kim tarafından oynandığını bilemiyoruz. Bu zamana kadar Selçuk'a çıkmış en büyük ikramiyeyi vermekten dolayı mutluyuz. İnşallah ihtiyaç sahibi bir arkadaşımıza çıkmıştır. Bizim bayimizden yatırıldığı için de mutluyuz.'' dedi.

Sayısal Loto'da En Çok Çıkan Rakamlar Hangileridir?

Sayısal Loto ile ilgili istatistikler incelendiğinde, son 855 hafta içerisinde en çok çıkan 5 sayı; 18, 21, 40, 36 ve 38 olmuştur. Sayısal Loto'da en az çıkmış olan sayılar ise; 45, 43, 37 ve 33 olarak görülmektedir. 45 ve 37 sayıları 92'şer defa, 33 sayısı ve 4 sayısı 89'ar defa çıkmıştır. 43 sayısı da 855 hafta içinde sadece 80 defa çıkmıştır.

Sayısal Loto'da en çok çıkmış olan sayıların istatistiklerine bakacak olursak; 21 sayısı 124 kez, 38 ve 36 sayıları 121 kez ve 40 sayısı da 855 hafta içerisinde 116 kez çıkmıştır.

Sayısal Loto'nun Fiyatı Ne Kadar?

Sayısal Loto oynanan kolonların her bir tanesi için 1,5 lira ücret alınmaktadır. Bir kolon içinde 1'den 49'a kadar sayılar yer alır. Bu sayılardan 6 tanesi seçilir ve işaretlemesi yapılır. Böylece bir kolon doldurulmuş olur. Bir bilet üstünde bu kolonlardan 6 tane bulunmaktadır. Bilet üstünde yer alan 6 kolonu da doldurarak kazanma şansınızı daha da arttırabilirsiniz. Bilet üstündeki tüm kolonlar doldurulduğunda 9 TL ücret ödenmesi gerekecektir. Sayısal Loto'da bulunan kolonlar için 1,5 TL ödeme yapılırken, Şans Topu için 1 TL, Süper Loto için 2 TL ve On Numara için de 1 TL ücret ödenir.

Sayısal Loto Ne Zaman Çekilir?

Milli Piyango idaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto çekilişi, her cumartesi günü saat 21.30 gibi yapılmaktadır. Sayısal Loto için, kişiler kendileri kolon doldurabilecekleri gibi bayilerde bulunan terminallerden otomatik oynanmış bilet de alabilirler.

Oyunun Özellikleri

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

BİZE ULAŞIN