İster çikolata yapın ister sirk gösterisi izleyin

Eğlenceli sağlık kursundan çikolata yapma kursuna... Çocuğunuza farklılık yaşatmak için birbirinden keyifli etkinliklere göz atmanızda fayda var

İster çikolata yapın ister sirk gösterisi izleyin
SİRKTEN DANS GRUBUNA
Mall of İstanbul, çocuk bayramını şenliğe dönüştürüyor. Bugüne özel, birbirinden keyifli, eğitici ve eğlenceli etkinlikleri kidztival festivali adıyla çocuklarla buluşturuyor. Sanat ve oyun atölyeleri, sirk gösterileri ve eğitimleri, orkestra ve dans şovlar hepsi minikleri bekliyor. Öte yandan Anadolu Ateşi Kıvılcım dans grubunun sürprizleri ile minikler için kostüm partisi de çocuklara güzel anlar yaşatacak etkinliklerden.

YARATICILIĞINIZI GÖSTERİN
Faber-Castell çocuk bayramını Oyuncak Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ve Sabancı Müzesi'nde yaratıcılık atölyelerle karşılıyor. Bugün gerçekleştirilecek atölyelerde çocuklar renkli ve yaratıcı çalışmalarını ortaya koyma fırsatı bulabilecek. Her müzedeki etkinlik farklı olacak. Katılmak isteyen minikler, müzelerin internet sitesinden bilgi ve saatlerini öğrenebilir.

VÜCUDUMUZU TANIYALIM
İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Hastanesi'ndeki Küçük Doktorlar Akademisi, her cumartesi-pazar 09.30-17.00 saatleri arasında çocukları sağlıklı bir keşfe davet ediyor. Vücudun işleyişini ve sağlıklı yaşamak için yapılması gerekenleri eğlenceli bir deneyimle öğreten akademinin, 18 Haziran'a kadar hafta sonları ücretsiz olarak ziyaret edilebileceğini hatırlatalım. Ayrıca bu alanda İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından her cumartesi günü ziyaretçi çocuklara ücretsiz diş taraması hizmeti de verilecek.

UNUTULMUŞ SOKAK OYUNLARI CANLANIYOR
Misket, seksek, mendil kapmaca Tuzla Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Sokak Oyunları Olimpiyatları'nda yeniden yaşatılıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenen Sokak Olimpiyatları'nda, ilçedeki 22 ilkokulda öğrenim gören 4. sınıf öğrencisi yaklaşık 3 bin 500 çocuk, sandalye kapmaca, yakan top ve seksek gibi oyunlarda hünerlerini sergiliyor. Olimpiyat finali bugün Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı'nda gerçekleştirilecek. Okullarında birinci olan ekipler, bugün saat 13.00'ten itibaren ilçe şampiyonluğu için yarışacak.

LEZZETLİ VE KEYİFLİ
Mövenpick Hotel Istanbul, özel bir etkinlikle bayramı kutluyor. 5-10 yaş arası çocuklar için çikolata yapımı kursu düzenliyor. Baş aşçı Giovanni Terracciano ve Pastane Şefi Feyzullah Aksoy tarafından bugün 13.00- 15.00 saatleri arasında uygulamalı kursta beyaz, sütlü ve siyah çikolata yapımı, çikolata bar, Hindistan cevizli trüf çikolata, çikolata kaplı kuru meyveler, cake pops ve çikolata ile marshmallow süsleme öğretilecek. Etkinliğin ücretli olduğunu belirtelim.
BİZE ULAŞIN