“Erdoğan’ı seviyorum” dedi, ölesiye dayak yedi

“Erdoğan’ı seviyorum” dedi, ölesiye dayak yedi

Belçika’da Ali Fakıoğlu adlı Türk vatandaşının yolunu Hollandalı ırkçı grup kesti. “Cumhurbaşkanı’nı seviyor musun?” diye soran grup Fakıoğlu’nun “Evet” yanıtı vermesi üzerine öldüresiye dövdüler

Belçika'nın Neerpelt şehrinde dönercilik yapan Ali Fakıoğlu, gece iş yerini kapattıktan sonra evine dönerken, yolunu kesen Hollanda vatandaşı 3 kişilik bir grup tarafından sorguya çekildi. Üzerinde ırkçı semboller taşıyan giysiler giyen grup Ali Fakıoğlu'na "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seviyor musun?" gibi sorular yöneltti. Fakıoğlu da "Tabii ki seviyorum" yanıtı verdi ve gruba sert tepki gösterdi. Fakıoğlu'nun yanıtlarına ve tavrına kızan ırkçı grup, Türk vatandaşını tekme tokat öldüresiye darp etti. Dayak esnasında vücudunun birçok bölgesine darbe alan Ali Fakıoğlu'nun başına ve kaşına çok sayıda dikiş atılırken. Talihsiz vatandaş kendi çabasıyla acil servise gitti.

60 DİKİŞ ATILDI
Maruz kaldığı darbeler sonrasında hafıza kaybı da yaşayan Ali Fakıoğlu, "Unutkanlık yaşıyorum. Omzumdan tekmelemişler. Sağ kolumdan ameliyat olmuştum o hastalığım nüksetti. Kaşıma bardakla vurdular, kemik kırılmış. Oradaki eti kesip yukarı kaldırmışlar mecbur. Yüzümün sağ tarafını hissetmiyorum. Vücudumda yaklaşık 50-60 tane dikiş var. Sadece yanağımda 6-7 dikiş var, burnumda üç tane. Tek dileğim hak yerini bulsun. Bana oldu başka kardeşlerime olmasın. Yabancı, Türk fark etmez. Böyle insanlar oldukça biz nasıl yaşayacağız? Kime güveneceğiz? Olayı çıkartanlara da söyledim; hepimiz kardeşiz, neden böyle yapıyorsunuz diye. Reisimiz'e hakaret edince dayanamadım. O an Allahım bana iman, güç ve cesaret verdi ve dedim ki ölürsem de, canım, devletime, milletime, aileme feda olsun." dedi. Hollanda polisinin yakaladığı saldırganlardan ikisinin Belçika'da yaşadığı birinin ise Hollanda'dan ziyarete geldiği öğrenildi. İki saldırgan tutuklanırken biri gözetim altında.
BİZE ULAŞIN