Mafya hesaplaşmasında katliama ramak kalmış

İstanbul’da ‘Sarallar’ ve ‘Şirinler’ çeteleri arasında bir kişinin ölümü, 7 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan çatışmada caddedeki mağazalara kurşun yağdı. Olayla ilgili 17 kişi gözaltında

Mafya hesaplaşmasında katliama ramak kalmış
İstanbul Güngören'de 2008'de 18 kişinin ölümüne yol açan bombalı saldırıların yaşandığı Menderes Caddesi'nde önceki akşam 19.00 sıralarında yaşanan olayda, bir otomobilden açılan ateş sonucu kaldırımdaki vatandaşlar uzun namlulu silahlarla yaylım ateşine tutuldu. Aralarında geçmişte husumet bulunan Sarallar ve Şirinler adlı organize suç örg��tleri arasında silahlı çatışma sonucu 1 kişi öldü, aralarında iftarlık alıp evine dönmekte olan 3 kadının da yer aldığı 7 kişi ise yaralandı. Güvenlik kamerasına yansıyan o anlarda yaşanan dehşet anları ortalık sakinleşince daha iyi görüldü. Açılan ateş sonucu Mustafa Çakar çenesinden aldığı Kalaşnikof mermisiyle olay yerinde öldü. Çakar'ın cenazesi memleketi Samsun'un Bafra ilçesine gönderildi. İşyerine çok sayıda kurşun isabet eden Zeki Yıldız en az 10-15 bin TL zararının olduğunu söyledi. Dükkanın önündeki birçok ayakkabının delik deşik olduğunu ifade eden Aydın Eymen ise, "İftar öncesi evlerine giden kadınlar ve masum insanlar vuruldu. Mafyanın hessplaşması esnafı vurdu" dedi.

İKİ KALAŞNİKOF, İKİ TABANCA
İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 17 şüpheliyi gözaltına aldı. Olay yerindeki boş kovanlar da Polis Kriminal Laboratuvarı'na gönderildi. Her iki grup ve çevreleri mercek altına alındı. Saldırıda kullanılan araçtaki 4 kişinin de aralarında bulunduğu 17 kişi yakalandı. Operasyonlarda iki adet Kalaşnikof ve iki adet tabanca da ele geçirildi.
BİZE ULAŞIN